2009: Płyta „A nam warto żyć nad Wartą”

okladka_in

A nam warto żyć nad Wartą

W 30. jubileuszowym sezonie Sceny na Piętrze udało się nie tylko zaprosić gwiazdy z kolejnymi znakomitymi spektaklami, wmurować tablicę pamiątkową pamięci wybitnego aktora, który był poznaniakiem, Romanowi Wilhelmiemu, ale także wydać płytę z piosenkami o Poznaniu – ,,A nam warto żyć nad Wartą”.

okladkasrodek_in

Do tej pory stolica Wielkopolski nie miała takiego wydawnictwa. Po raz pierwszy na jednym krążku znalazło się aż 19 piosenek dawnych, nowszych i najnowszych. W tym także te, które wygrały Konkurs na piosenkę o stolicy Wielkopolski ogłoszony w kwietniu 2008 roku przez Fundację sceny na piętrze Tespis.

okladkatyl_in

Zgłoszono do niego ponad 60 utworów. Jury pod przewodnictwem kompozytora, dyrygenta i aranżera Macieja Szymańskiego nie przyznało nagrody Grand Prix, dzieląc jej wartość na 3 nagrody główne. Otrzymali je Dariusz Tarczewski (muz. i słowa ) za piosenkę „Poznania czas”, Monika Cybulska (muzyka) Daria Cybulska (słowa) za utwór ,,Poznać…” i Aleksander Gref (muzyka) Tomasz Raczkiewicz (słowa) za piosenkę „Twój Poznań”.

Po kilku miesiącach starań udało się dzięki współpracy Urzędu Miasta Poznania i Fundacji sceny na piętrze Tespis wydać krążek. Co ciekawe znalazły się na nim także utwory archiwalne, powstałe na przestrzeni półwiecza. Ich wspólnym mianownikiem jest zauroczenie Twórców naszym miastem.

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Poznania i wpisany w projekt Poznań Europejska Stolica Kultury 2016.

Płyta będzie prezentem dla gości Sceny na Pietrze, Fundacji i Urzędu Miasta. Na razie nie znajdzie się w sprzedaży, tym będzie więc cenniejsza dla kolekcjonerów.

Elżbieta Podolska

Brak możliwości komentowania