Marcel: POLAND/HOLLAND

DSC03767

Fundacja sceny na piętrze Tespis zaprasza w piątek, 12 września o godz. 19 na wernisaż wystawy obrazów Marcela van de Kraatsa pt. „Marcel: POLAND/HOLLAND”. Będzie to inauguracja 36. sezonu działalności Sceny na Piętrze.

Marcel van de Kraats jest holenderskim artystą, obecnie mieszkającym i tworzącym w Polsce. Jego mistrzem był Henk Stokvis, zasłużony twórca wywodzący się ze starej szkoły holenderskich realistów. Na wystawie zobaczymy 13 obrazów artysty, które powstały specjalnie na to wydarzenie.
– Marcel jest malarzem, ilustratorem i cenionym designerem – mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis. Projektuje wnętrza domów wczasowych, restauracji, dyskotek i hoteli. Jest kreatorem kolekcji tkanin i mebli, m.in. kolekcji mebli z kamienia w Hondurasie, mebli stalowych w Danii, foteli wypoczynkowych w Norwegii, a w Niemczech kolekcji kanap.
Do Polski przyjechał w 2003 roku, by tworzyć kolekcje dla polskiego przemysłu meblarskiego. Projekty Marcela van de Kraatsa realizowane są w Gnieźnie, Fałkowie i Ostrzeszowie.

– Od niedawna mieszka w Poznaniu, co ułatwiło nam nawiązanie kontaktu – dodaje Romuald Grząślewicz. – Znajomość, a wkrótce obopólną sympatię, zainicjował prezent artysty. Otrzymaliśmy na aukcję, jako Fundacja, obraz z Romanem Wilhelmim. W konsekwencji zakiełkował pomysł zorganizowania wystawy płócien Marcela.
Wystawa czynna będzie w Galerii OKO/UCHO w Scenie na Piętrze, ul. Masztalarska 8 w Poznaniu do 14 października.

Galeria Krzysztofa Styszyńskiego:

Brak możliwości komentowania