5-6-7 października godz.19:00 DIWA

Sezon artystyczny 2015/2016 otwarty zapraszamy więc na Masztalarską. Jak co roku program jest bogaty. 5, 6 i 7 października zapraszamy na spektakl pod tytułem „Diwa“ z udziałem Małgorzaty Bogdańskiej i Edyty Herbuś.

Mecenasem Teatru oraz Sponsorem spektaklu „Diwa”  jest Bank Pekao S.A.

Po inauguracji sezonu, podczas której wysłuchaliśmy koncertu zespołu Shalom, który obchodzi 15-lecie swojego istnienia, zapraszamy 5, 6 i 7 października na spektakl pod tytułem „Diwa“ z udziałem Małgorzaty Bogdańskiej i Edyty Herbuś.

Sceniczna polska prapremiera przedstawienia odbyła się w maju tego roku na deskach Teatru Żelaznego, w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego. Spektakl „Diwa”, to podszyty humorem dramat dwóch aktorek – matki i córki, które spotykają się w dniu rozdania najważniejszej aktorskiej nagrody teatralnej, do której obydwie są nominowane. To zderzenie dwóch pokoleń, dwóch różnych podejść do życia, sztuki i zawodu aktora. Wzruszająca podróż od śmiechu do łez, w której obie kobiety próbują sobie odpowiedzieć na to, co w życiu jest najważniejsze i czy wyrzeczenia, które trzeba ponieść w imię sukcesu, sławy i kariery, są tego warte.

W tej kameralnej sztuce o prawdziwej diwie teatralnej z niesamowitym dorobkiem i popularnej aktorce serialowej, możemy podziwiać całą paletę barw sztuki aktorskiej i prawdziwy popis aktorski dwóch fantastycznych aktorek, których życiorys nieprzypadkowo pokrywa się z życiorysami ich scenicznych bohaterek:

Małgorzaty Bogdańsiej aktorki teatralnej i filmowej, która głównie poświęciła się teatrowi i ma w swoim dorobku mnóstwo znaczących ról teatralnych takich jak Maria w „Woyzcku”, Sonia w „Zbrodni i Karze”, czy Gertruda w „Hamlecie”.

Edyta Herbuś, jednej z najciekawszych aktorek filmowych młodego pokolenia znanej z seriali takich, jak: „Na dobre i na złe”, „Klan”, „Ojciec Mateusz”, czy „Samo Życie”.

Reżyseria trzykrotnie nagrodzonego Złotą Maską za reżyserię Grzegorza Kempinsky’ego arancję prawdziwej uczty teatralnej.

Czytaj więcej: TUTAJ

Fot. Mirosława Łukaszek

SPONSOREM KOLACJI DLA AKTORÓW JEST

BIAŁE TŁO-page-001

MECENASEM KOLACJI JEST #QUANDOO

quandoo

Brak możliwości komentowania