3 LISTOPADA GODZ. 18.30 JESIENNA NOSTALGIA

Już po raz ósmy spotkamy się pod obeliskiem Romana Wilhelmiego na skwerze jego imienia, by powspominać wielkiego aktora w rocznicę jego śmierci. Tradycyjnie, 3 listopada o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich poznaniaków by spotkali się właśnie w tym miejscu.

zimmerman

O godz. 19.00 w Scenie na Piętrze rozpocznie się koncert pod tytułem „Jesienna nostalgia“ w wykonaniu Haliny Zimmermann. Towarzyszyć jej będzie na fortepianie Piotr Kałużny.

Halina Zimmermann współpracuje z wybitnymi polskimi muzykami jazzowymi, koncertuje w kraju i za granicą. Gatunki, w których czuje się najlepiej to przede wszystkim bossa nova, samba i ballady jazzowe – pisał portal epoznan. – Przez dziesięć lat związana była z poznańską grupą Spirituals and Gospel Singers, jednak najlepiej jednak czuje się wykonując spokojne piosenki jazzowe.

Piotr Kałużny – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent w orkiestrach rozrywkowych Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana i w Poznaniu pod dyrekcją Zbigniewa Górnego. Później pianista i aranżer big bandu „Alex Band” pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego. Twórca muzyki teatralnej, filmowej i symfonicznej, licznych utworów instrumentalnych, piosenek, a także artykułów i recenzji w prasie muzycznej.

Gościem Specjalnym będzie GRAŻYNA BARSZCZEWSKA, która odbierze statuetkę INVICTUS dla najlepszej aktorki 35-lecia Sceny na Piętrze.

Brak możliwości komentowania