Koncert „Trzeba marzyć“

Fundacja sceny na piętrze Tespis zaprasza 23 listopada o godz.19:00 na koncert pod tytułem „Trzeba marzyć” promujący wspaniałą, poetycką płytę „STROBEL- KOFTA-WOŁEK”. Wystąpią: wokalistka ANNA STANKIEWICZ, JANUSZ STROBEL i ANDRZEJ JAGODZIŃSKI.

GALERIA ZDJĘĆ MARKA KAMIŃSKIEGO

TRZBA MARZYĆ- trio (1)

Anna Stankiewicz – piosenkarka, pedagog, logopeda. Artystka o niebywałym brzmieniu głosu, świetnej dykcji, intonacji i artykulacji. Duża świadomość wokalna i sceniczna, mająca uzasadnienie również w wykształceniu muzycznym, ustawia ją w ścisłej czołówce polskich wokalistek. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali, na których, poza muzykalnością, ogromną rolę odgrywała świadoma interpretacja poezji.
Jeden z najpiękniejszych, bajeczny, zmysłowy głos na polskim rynku piosenki. Ania Stankiewicz pozwala na chwilę zapomnieć o codzienności i przenieść nas w świat ogarnięty prawdziwym nastrojem i spokojem – twierdzi Wieńczysław Kołodziejski.

Janusz Strobel – jeden z najwybitniejszych wirtuozów gitary klasycznej, kompozytor, aranżer. Urodził się w Gdańsku w znanej muzycznej rodzinie. Karierę rozpoczął w zespołach jazzowych środowiska gdańskiego.
W 1970r. wraz z Henrykiem Alberem stworzył legendarny „Duet Gitar Klasycznych Alber – Strobel”, który wkrótce został laureatem Jazz nad Odrą we Wrocławiu, rozpoczynając szeroką działalność koncertową. Na początku lat 90-tych założył zespół Janusz Strobel Trio, którego płyta w 1993r. uzyskała tytuł Albumu Roku. Współpracując z polskimi muzykami, tworząc różne formacje jazzowe, zrealizował wiele projektów. Wspólnie z Janem Wołkiem stworzył spektakl poetycko – muzyczny „Dwoje na jednośladzie”.
Skomponował muzykę do wierszy polskich i rosyjskich poetów prezentowanych przez Annę Romanowską i Krzysztofa Kolbergera na płycie „Strofy dla Ciebie”. Kolejny album z muzyką Janusza Strobla to „Wielka Pani” – młodzieńcze wiersze Karola Wojtyły mówione przez Joannę Szczepkowską, Krzysztofa Kolbergera i Jerzego Trelę. Na zamówienie Polskiego Radia powstała autorska płyta „Wierny sobie”. Jako aranżer stworzył płyty takim artystom, jak: Jacek Kaczmarski, Hanna Banaszak, Elżbieta Adamiak, Aneta Łastik, Anna Serafińska, Łucja Prus i in. Skończył klasę waltorni w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jeszcze w trakcie studiów dostał posadę waltornisty w Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia. Jednocześnie zaczął jako pianista prowadzić trio jazzowe. Zgłosił się z nim na konkurs Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w 1979. Wygrał. Został tam dostrzeżony przez Henryka Majewskiego, który zaproponował Jagodzińskiemu współpracę, co stanowiło początek jego profesjonalnej kariery pianistycznej.

Andrzej Jagodziński grał m.in. z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection (zespół lat 80. w ankiecie czytelników Jazz Forum), Quintessence (Birthday – jazzowy album roku 1992), Big Warsaw Band, w kwartecie Janusza Muniaka, w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego i w „Czwartecie” Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Od 1987 jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. Jego najpopularniejszą płytą jest Chopin z 1993 w trio z Adamem Cegielskim na basie i Czesławem „Małym” Bartkowskim na perkusji. Dostał za nią Fryderyka w kategorii najlepsza płyta jazzowa. Album ten zapoczątkował swoistą modę na jazzowe interpretacje muzyki Chopina, płyty o tej tematyce nagrali potem m.in. Krzysztof Herdzin i Leszek Możdżer.
W 2013r. ukazał się dwupłytowy album Anny Stankiewicz „Strobel – Kofta – Wołek”, przedstawiający twórczość kompozytorską piosenek Janusza Strobla.

Więcej o płycie, twórcach i wykonawcach na stronie internetowej www. strobelkoftawolek.pl

Będzie można kupić tę płytę i zdobyć dedykacje artystów.

Brak możliwości komentowania