Przyjaciele i fani spotkali się pod pomnikiem

8. Dni Romana Wilhelmiego

To już tradycja. 3 listopada rodzina, przyjaciele i fani Romana Wilhelmiego spotykają się pod jego pomnikiem, by w rocznicę śmierci powspominać.
Zapalono znicze, złożono kwiaty. Wśród gości można było dostrzec Adama Wilhelmiego, brata aktora, Romana Kosmalę, artystę rzeźbiarza, twórcę pomnika, Andrzeja Tomczaka, znawcę kina polskiego i maratończyka. Byla też gwiazda tego wieczoru, Grażyna Barszczewska.

Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis, przypominając swoje spotkania z mistrzem. Zaprosił on do mikrofonu Tomasza Łubińskiego, wicestarostę poznańskiego, który złożył hołd artyście, także w imieniu starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego. Jan Janusz Tycner recytował wiersz Agnieszki Osieckiej. Prace z Romanem Wilhelmim w teatrze i na planie filmowym wspominała Grażyna Barszczewska.

Osiem lat temu dzięki inicjatywie Rafala Pogrzebnego, dziennikarza i Fundacji sceny na piętrze Tespis udało się przywrócić pamięci poznaniaków tego wybitnego aktora, który tutaj się urodził i tutaj przyjeżdżał grać. W scenie na Piętrze zagrał swoją ostatnią premierę i miał jeszcze wiele planów z nią związanych.

Pod pomnikiem Romana Wilhelmiego spotkamy się znowu 6 czerwca w dniu jego urodzin.

Fot. Elżbieta Podolska, na Sliderze na 1 stronie Marek Kamiński

Brak możliwości komentowania