14 LUTEGO, GODZ. 19.00, PIOSENKI DO MĘŻCZYZNY

W niedzielę, 14 lutego o godz. 19.00  Fundacja sceny na piętrze zaprasza na walentynkowy koncert Agnieszki Chrzanowskiej pt. „Piosenki do mężczyzny“.

Agnieszka Chrzanowska,FOTOW Międzynarodowym Dniu Mężczyzn, 19 listopada 2013 r., odbyła się premiera nowego albumu Agnieszki Chrzanowskiej „Piosenki do mężczyzny”, na którym znajduje się siedemnaście kompozycji. To siódmy solowy album artystki, ale pierwszy niemal w całości zawierający jej własne teksty. Po „Nie bój się nic nie robić”, „Cały świat płonie”, „Tylko dla kobiet” i „Bez udziału gwiazd” przyszedł czas na „Piosenki do mężczyzny” koncentrujące się wokół tematu porozumienia płci.

Osią albumu jest utwór „Równolegle w przestrzeni”, wskazujący na rządzące relacjami kobiet i mężczyzn uprzedzenia, których podstawową przyczyną jest brak wnikliwej wiedzy dotyczącej odmienności natury kobiet i mężczyzn. Kolejne piosenki to próby opisania elementów wzajemnych relacji obojga płci. „Nieforemna rozmowa”, „Gdybym mogła pisać wiersze”, „Myśli skaczą mi w głowie”, „Ciągłość rozmowy” to utwory podejmujące tematykę szeroko pojmowanego komunikowania się. „Senne koszmary” mówią o „czarach”, które stosowane są przez wszelkiego typu autorytety, a które uniemożliwiają jednostce własną analizę świata i samodzielne podejmowanie decyzji. Tak zwane „czary” w konsekwencji prowadzą także między innymi do pogłębiania przepaści między kobietami a mężczyznami.

„Do góry nogami” dotyka patologii normalności, nieskończonej ilości zachowań, przekonań i nawyków, które na pierwszy rzut oka wydają się naturalne, tymczasem są zakorzenionymi patologiami, do których bezrefleksyjnie przywykliśmy. W utworze „Na rozstaju chmur”, podjęta jest kwestia mitu o dwóch połówkach jabłka, który powoduje niesłychaną ilość frustracji. Idealistyczne podejście jest przeszkodą w prawdziwym poznaniu drugiej osoby. Radość ze wspólnego przeżywania świata pojawia się w utworze „Słońce dnia”, natomiast wskazywanie dróg do siebie drugiej osobie to temat utworu „Cień drzewa”.

W nagraniach albumu udział wzięli: Wojciech Pieczka – fortepian, akordeon, Szymon Frankowski – kontrabas, Dominik Klimczak – perkusja/instrumenty perkusyjne, klarnet, Marek Michalak – puzon, Jacek Królik – gitary akustyczne i elektryczne, Marcin Rumiński – whistle tin & low, Marcin Dyjak – harmonijka ustna, OCTAVA ensemble pod dyr. Zygmunta Magiery, kwartet smyczkowy CONVIVIUM oraz Marco Lo Russo – akordeon w utworze „Nostalgia i Ty”.

Bilety w cenie 70, 55 i 45 złotych można już rezerwować pod numerem telefonu (61)855 26 81.

GALERIA MARKA KAMIŃSKIEGO Z KONCERTU TUTAJ>>>>>>

Brak możliwości komentowania