Złote laury dla Gwiazd

Po spektaklu „Marlena“ w reżyserii Alicji Choińskiej z udziałem Izabelli Bukowskiej-Chądzyńskiej, Adama Biedrzyckiego i Zbigniewa Rymarza odbyła się uroczystość wręczenia Złotych Laurów. To odznaczenia przyznawane twórcom, którzy zapisali się w historii Fundacji sceny na piętrze Tespis. Z rąk prezesa Fundacji Romualda Grząślewicza odebrali je: Izabella Bukowska Chądzyńska i Zbigniew Rymarz.

 

dietrich 14Izabella Bukowska-Chądzyńska, poznanianka, obecnie aktorka Teatru Polskiego w Warszawie, którego dyrektorem jest Andrzej Seweryn. Występuje w teatrze i w filmie. Mieliśmy okazję oglądać ją w wielu znanych serialach. Użycza także swojego głosu w dubbingach i Teatrze Polskiego Radia. Popularność zyskała prowadząc telewizyjny magazyn sensacyjny „SUPERexpress TV”, na antenie Polsatu. Serca poznańskiej publiczności podbiła rolą Marleny Dietrich.

Zbigniew Rymarz to wybitny kompozytor, pianista, reżyser, pedagog, niesamowity gawędziarz. Można by o nim opowiadać całe godziny. Prawie 70 lat zajmuje się pracą artystyczną. Współpracował z gwiazdami polskiej piosenki, wiele z nich wychował. Twórca przebojów także kabaretowych.

Gratulujemy!!!

Fot. Marek Kamiński

Brak możliwości komentowania