7 marca, godz. 19.00, Trzy świnki

Fundacja sceny na piętrze Tespis zaprasza na kolejny spektakl w tym sezonie. 7 marca o godz. 19.00 zobaczymy przedstawienie Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry pt. „Trzy świnki“. Wcześniej artyści byli już w Scenie na Piętrze z widowiskiem „Scenki z Zoszczenki“.

Komedia zupełnie nieromantyczna. „Trzy świnki“ Gunnara Hayen’a to spektakl w żartobliwy sposób ukazujący problemy męskiej tożsamości i natury, specyficznych i trudnych aspektów relacji z kobietami, w tym także z podobno, najważniejszą kobietą w życiu każdego mężczyzny – matką, oraz pewne skrywane strony męskich pragnień.

Każdy z trzech męskich bohaterów jest naznaczony silną indywidualnością, a jednocześnie w pewien sposób schematyczny w działaniu wobec jednej kobiety, która za cel obrała sobie realizację dotyczącego wszystkich trzech, dość przemyślnego planu.

Zabawne dialogi między bohaterami opierają się na podstawowym założeniu, że ludzie mówią zwykle tylko kilkadziesiąt procent tego, co naprawdę myślą. Błyskotliwie grana, wirtuozerska muzyka w stylu gypsy jazz, składająca się z wariacji głównie na temat twórczości Django Reinhardta i innych, klasycznych utworów jazzowych w wirtuozerskim wykonaniu Tomasza Gwincińskiego dopełnia specyficzny klimat tego spektaklu, przywodzący na myśl skojarzenia ze scenariuszami Woody Allena.

Fot. Teatr Trójkąt

swinki_29

„Trzy świnki”
Reżyseria Artur Beling
Muzyka – Tomasz Gwinciński
obsada:
Monika – Beata Beling
Matka – Maria Weigelt
Ryszard – Artur Beling
Lucjan – Sławomir Krzywiźniak
Tomasz – Mariusz Wasiewski
czas trwania ~ 1h25min (bez przerwy)
BILETY w cenie: 70/55/45 złotych do kupienia w kasie Estrady Poznańskiej.

GALERIA ZDJĘĆ ZE SPEKTAKLU MARKA KAMIŃSKIEGO

Brak możliwości komentowania