Przyszedł mężczyzna do kobiety

Fundacja sceny na piętrze Tespis zaprasza 16 maja o godz. 19 na spektakl pt. „Przyszedł mężczyzna do kobiety“.

PRZYSZEDL MEZCZNA DO KOBIETY1

ONA – rozwódka, realistka, wie czego chce i pewnie stąpa po ziemi, ale w życiu zabrakło jej szczęścia. Liczy, że wizyta Wiktora będzie dla niej szansą na odmianę losu.
ON – aptekarz po przejściach, nieśmiały, niezgrabny, zakompleksiony, ale z duszą poety. Rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia.

Pewnego dnia, zwyczajny mężczyzna przyszedł do zwyczajnej kobiety. Początkowa wzajemna fascynacja, zauroczenie, deklaracja i miłosna euforia ustępują tragikomicznej awanturze. Oboje są spragnieni miłości i wzajemnej akceptacji. Czy tak krótka znajomość przetrwa próbę czasu? Oboje muszą dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem a samotnością. Autor porusza odwieczny problem różnic płci, który jest głównym źródłem nieporozumień i konfliktów.
Spektakl zrealizowany prez Fundację Otwarta Sztuka.

PRZYSZEDL MEZCZNA DO KOBIETYduet
Występują:
Dina – Anna Wojton – aktorka teatralna i filmowa. Współpracowała z teatrami: Powszechnym, Ateneum, Nowym, Ochoty w Warszawie. Debiutowała w filmie fabularnym pt. Nowy York, 4 rano. Zagrała w serialach, m.in. w: Na Wspólnej, M jak Miłość, Odwróceni, Na dobre i na złe, Tylko miłość, To nie koniec świata, Ranczo. Wystąpiła w filmach Marka Koterskiego pt. Dzień Świra i Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Znana głównie z roli Mariolki w serialu W Labiryncie, a następnie z kontynuacji tej roli w serialu Klan.

Wiktor – Tomasz Dedek – aktor filmowy i teatralny. Przez 20 lat związany z teatrem Ateneum w Warszawie. Zagrał m. In w filmach: Psy, Generał Nil, Sztos, Pułkownik Kwiatkowski, Pan Tadeusz oraz m.in. w serialach: Złotopolscy, M jak Miłość, Miodowe Lata, Kasia i Tomek, Na dobre i na złe, Plebania, Ojciec Mateusz, Barwy Szczęścia, Na Wspólnej, Czas Honoru, Hotel 52, Pierwsza Miłość, Galeria. Dużą popularność przyniosła mu rola Jędruli Kossonia, męża Alutki w Rodzinie Zastępczej.

„Piszę sztuki o ludziach, którym współczuję, którymi się zachwycam i z których jestem dumny.”- twierdzi autor sztuki Siemion Złotnikowy.
Jak podaje Encyklopedia teatru polskiego urodził się w 1945 w Samarkandzie. Z wykształcenia jest filologiem. Pracował jako elektryk, dziennikarz sportowy, reżyser. Uprawia poezję i prozę. Jako dramaturg zadebiutował w 1975 roku. Prapremiera jego pierwszej sztuki „Wszystko będzie dobrze” odbyła się w 1977 roku. w Teatrze „Komedia” w Sankt Petersburgu. Największą popularność zdobyły dramaty: „Przyszedł mężczyzna do kobiety”, „Odszedł starzec od staruchy”, „Mutanci”, „Sceny przy fontannie”, „Drużyna”, „Walc samotnych”, „Durne życie”. Sztuki Złotnikowa były wystawiane w moskiewskich teatrach m .in. Na Tagance, Sowremienniku, Armii Sowieckiej, Nowym. Grano je również niemal we wszystkich ośrodkach teatralnych dawnego Związku Radzieckiego. Realizowano je w telewizji i adaptowano dla radia. Cieszyły się uznaniem także poza granicami ZSRR – w Polsce, Bułgarii, Danii, Norwegii, Szwecji, Meksyku, Hiszpanii, Japonii, USA, na Węgrzech i w Niemczech. W 1990 roku Złotnikow wyemigrował do Izraela. Osiadł w Jerozolimie, gdzie założył Teatr Arka. Pracuje w nim jako dramaturg i reżyser.

PO SPEKTAKLU >>>>>>

Brak możliwości komentowania