3 LISTOPADA, GODZ. 19.00 „MIŁOŚĆ” WIERSZE KS. TWARDOWSKIEGO

3 listopada zapraszamy na zakończenie IX Dni Romana Wilhelmiego. W rocznicę śmierci wybitnego aktora złożymy kwiaty i zapalimy znicze pod jego obeliskiem. Następnie w Scenie na Piętrze będzie można obejrzeć spektakl poetycko-muzyczny na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego pt. „Miłość“. Wystąpią: Adam Woronowicz, Janusz Strobel. Scenariusz i reżyseria: Janusz Kukuła

„Miłość” to historia każdego z nas, kto poszukuje sensu życia i buduje swój system wartości. Na wieczór poezji składa się 25 wierszy. Usłyszymy m.in.: Bliscy i oddaleni, Wielkie i małe, Śpieszmy się, Jeszcze nie umiesz, Deszcz, Pamiątka z tej ziemi. Wiersze ks. Jana Twardowskiego, poprzez bogactwo metafor i symboli, pozwalają na stworzenie uniwersalnego portretu współczesnego człowieka.

milosc

Adam Woronowicz: aktor teatralny i filmowy. Popularność przyniosła mu rola księdza Jerzego Popiełuszki w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. W 2011 r. został laureatem Orła za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie „Chrzest” w reżyserii Marcina Wrony. Występował w Teatrze Powszechnym w Warszawie, od 2009 roku jest w zespole TR Warszawa.
Janusz Strobel: gitarzysta i kompozytor. Napisał kilkadziesiąt piosenek dla Ireny Santor, Ewy Bem, Edyty Geppert, Ryszarda Rynkowskiego, a także Hanny Banaszak (z którą często występuje jako akompaniator), do tekstów m.in. Magdy Czapińskiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka czy Wojciecha Młynarskiego. Wydał płytę „Wielka Pani-Karol Wojtyła. Poezje” z 21 kompozycjami napisanymi do młodzieńczych wierszy Karola Wojtyły. Kolejne jego płyty to m.in. „Janusz Strobel Trio” i „Wierny sobie”.
Janusz Kukuła: dyrektor i główny reżyser Teatru Polskiego Radia – instytucji z ogromną tradycją i nieocenioną rolą w kształtowaniu wrażliwości milionów słuchaczy.

Wejście na spektakl tylko za zaproszeniami.

Galeria Marka Kamińskiego TUTAJ

Brak możliwości komentowania