14 LISTOPADA, GODZ. 19.00, JESIENNY SALON MUZYCZNY

Zapraszamy 14 listopada o godz. 19 na Jesienny Salon Muzyczny. Na scenie wystąpią: Dorota Żmijewska, Grzegorz Tomczak, Jarosław Buczkowski, Dawid Troczewski, Dominik Żmijewski.

nimspadnieśnieg03

Koncert z autorskimi kompozycjami Grzegorza Tomczaka i Doroty Żmijewskiej. Nastrojowe, poetyckie czasem zabawne o tym, co spotyka nas codziennie: miłości, przyjaźni…

Dorota Żmijewska – artystka estradowa. Pochodząca z Międzychodu wokalistka na co dzień mieszka w Poznaniu. Od wczesnej młodości komponuje muzykę i pisze teksty do swoich piosenek. Posiada własny autorski repertuar o charakterze poetycko – aktorskim. Gra również na fortepianie.
Grzegorz Tomczak współpracował z wybitnymi artystami. Jego piosenki śpiewali m.in. Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Mr Zoob, Pod Budą. Pisał teksty do muzyki m.in. Zbigniewa Górnego, Włodziemierza Nahornego, Janusza Strobla. W 1992 roku, w wydawnictwie C&T ukazał się tomik jego wierszy i piosenek. W 1999 roku, na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA, artysta otrzymał nagrodę publiczności za piosenkę „Idąc, zawsze idź”. W sezonach 2003/04 i 2004/05 Grzegorz Tomczak występował w spektaklach Platformy Artystycznej O.B.O.R.A.
Jarosław Buczkowski – akordeon. Uczestnik wielu konkursów i festiwali. Współpracował m.in. z takimi gwiazdami polskiej sceny jak: Jarosław Wasik, Justyna Szafran, Katarzyna Groniec, Grzegorz Tomczak, Zenon Laskowik, Piotr Kałużny. Jest wykładowcą w szkołach muzycznych. Założyciel i leader formacji: Jarek Buczkowski Project, Milonga 5tet, The Other Sound. Kompozytor i aranżer.
Dawid Troczewski to absolwent poznańskiej „Szkoły Talentów” i Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W dorobku artystycznym ma wiele nagród indywidualnych i zespołowych. Współpracował z wybitnymi artystami także zagranicznymi. Współpraca z amerykańskim saksofonistą Mack’iem Goldsbury zaowocowała nagraniem płyty, wydanej przez niemiecką wytwórnię Interfuse Records. Dawid Troczewski był zapraszany do udziału w nagraniach kilku programów dla TVP i Polskiego Radia. Jednym z jego autorskich projektów jest program poświęcony twórczości Czesława Niemena, cieszący się dużym uznaniem publiczności. Koncertował na wielu prestiżowych scenach w Polsce, Niemczech, Szwecji, Czechach, Szwajcarii, na Ukrainie.
Dominik Żmijewski skrzypek. Gra m.in. w Amadeus Chamber Orchestra of Polish Radio. Jest koncertmistrzem w Orkiestrze Symfonicznej „Le Quattro Stagioni”. Był także muzykiem w orkiestrze Tetaru Muzycznego w Poznaniu. Uczęszczał m.in. do Jadwiga Kaliszewska School of Music in Poznań.

Bilety można rezerwować pod numerem telefonu 61 855 26 81. Bilety na „Jesienny salon muzyczny” w cenie 65, 50 i 40 złotych.

Galeria Marka Kamińskiego TUTAJ

Brak możliwości komentowania