18 GRUDNIA, GODZ. 19.00, MUZYKO, PODAJ MI SKRZYDŁA

Przez wiele lat w Scenie na Piętrze odbywały się regularnie Wieczory Pastorałkowe prowadzone przez nieodżałowanego Wojciecha Siemiona. Wszyscy występowali w nich charytatywnie, a zebrane podczas aukcji pieniądze zasilały konta potrzebujących. Po latach przerwy Fundacja sceny na piętrze powraca do tej tradycji. Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia (w niedzielę, 18 grudnia o godz. 19) wraz ze Stowarzyszeniem Wiedza Kultura Pomoc organizuje koncert charytatywny pod tytułem „Muzyko, podaj mi skrzydła“.

magdalena-nowacka_3

MAGDALENA NOWACKA

szymon-tritt-3

SZYMON TRITT

mateusznowicki-1

MATEUSZ NOWICKI

Wystąpią w nim znakomici poznańscy wykonwacy: MAGDALENA NOWACKA sopran , SZYMON TRITT tenor, MATEUSZ NOWICKI fagot, MACIEJ PABICH fortepian i MARCIN KNOPPEK poezja.

Gospodarzem wieczoru będzie Romuald Grząślewicz. Usłyszymy utwory z muzyki poważnej, ale też tej nieco lżejszej, a także poczujemy klimat nadchodzących świąt. Podczas koncertu zbierane będą pieniądze na rehabilitację niepełnosprawnego 6-letniego Kuby (o Kubie przeczytaj tutaj). Dajmy się porwać muzyce i otwórzmy serca!!!

Kubuś urodził się 24 listopada 2010 r. Szybko okazało się, że nie rozwija się tak, jak inne dzieci w jego wieku. Zaczęliśmy szukać przyczyny, odwiedzaliśmy różnych lekarzy – specjalistów, jednocześnie chodziliśmy z synkiem na rehabilitację, aż w końcu, po dwóch pobytach w szpitalu i serii badań, lekarze stwierdzili u Kuby mózgowe porażenie dziecięce oraz problemy ze wzrokiem.
Byliśmy przerażeni, martwiliśmy się czy zdołamy Kubusiowi pomóc.
Powoli uczyliśmy się wszystkiego, co mogło Mu pomóc. Cała nasza rodzina uczyła się też żyć od nowa. Kiedy czasami brakowało nam sił albo cierpliwości to uśmiech Kuby dodawał nam energii. Codziennie uczymy się Kubusia i wspieramy Go w tej trudnej drodze.
Staramy się nie myśleć, co będzie za rok albo dwa. Nauczyliśmy się, że każdy dzień jest darem, który trzeba maksymalnie wykorzystać i nigdy nie zapominać, że nawet po najcięższych ćwiczeniach musi się znaleźć czas na przytulanie. Kubuś jest dla nas prawdziwym Profesorem z dziedziny Miłości.
W tej chwili Kuba ma codziennie zajęcia pomagające mu w nauce wszystkich czynności, które innym dzieciom przychodzą bez trudu. Trzy razy w tygodniu jeździmy na rehabilitację ogólnorozwojową, również trzy razy w tygodniu mamy zajęcia z pedagogiem i logopedą, raz w tygodniu Kubuś ma rehabilitację wzroku. Jest pod stałą opieką lekarzy różnych specjalności. Niedługo Kubę czeka skomplikowana operacja.
Bardzo cieszymy się z każdej nowej umiejętności Kubusia i chcemy, żeby takich chwil radości było w naszym domu coraz więcej.
Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia.
Katarzyna i Wojciech Gołębowscy

GALERIA MARKA KAMIŃSKIEGO >>>>>>

Brak możliwości komentowania