Scena gwiazd – najbliższe propozycje

Fundacja sceny na piętrze Tespis przygotowała na ten rok dla swoich widzów spotkania ze wspaniałymi aktorami, wokalistami, kabareciarzami. Będzie można obejrzeć spektakle, monodramy, spotkać się na koncertach, ale też uroczyście obchodzić jubileusz 25-lecia Fundacji.

molier1

 

– Nadchodzące miesiące  będą wypełnione pracą, bo mamy zaplanowanych wiele ciekawych wydarzeń, w tym także prapremierę polską  sztuki „Za lepsze czasy“ i wielki koncert jubileuszowy – mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze TESPIS. – Gościć będziemy największe gwizdy polskiej sceny i filmu m.in. Andrzeja Seweryna, Grażynę Barszczewską, Petera Lucasa (Piotr Andrzejewski), Katarzynę Grocholę i wielu innych.

Już w poniedziałek, 24 kwietnia Fundacja zaprasza na  poznańską premierę  sztuki „Czas na miłość“ z Marzanną Graff i Aleksandrem Mikołajczakiem. Następnie, 15 maja odbędzie się także poznańska premiera monodramu „O matko z córką“. Autorką i aktorką jest  Angelika Olszewska, która dzieli się z widzami problemami i radościami młodej matki.  – Odrobina humoru i zastanowienia, czyli to wszystko co powinno być w dobrym przedstawieniu – rekomenduje Romuald Grząślewicz.

6 czerwca pod pomnikiem Romana Wilhelmiego spotkają się fani mistrza w dniu jego urodzin. Zostaną uroczyście złożone kwiaty, a następnie w Scenie na Piętrze obejrzymy  film dokumentalny Kariny Wilhelmi, odbędzie się także czytanie nagrodzonych prac w konkursie HOMO LOCUM ORNAT, NON LOCUS HOMINEM i półrecital Marzeny Kurpisz i Janusza Piątkowskiego. W Galerii będzie można zobaczyć wystawę „Dopóki w naszej pamięci“.

Zakończenie sezonu  przypada 26 czerwca. Widzowie usłyszą  największe przeboje Wasowskiego i Przybory pod wspólnym tytułem „W czasie deszczu dzieci się nudzą“  w wykonaniu dawno niewidzianej w Poznaniu Doroty Lulki.

Kolejny sezon Fundacji 2017/2018 rozpocznie się 11 września prapremierą polską sztuki „Za lepsze czasy“  z Jackiem Kałuckim i Markiem Siudymem w rolach głównych.

Następnie 16 października  promocja płyty z muzyką klezmerską „Mama i córy“ z Jagodą Kram, Henrykiem Łukaszewskim i chórem córek.

– Tradycyjnie już 3 listopada spotkamy się pod pomnikiem Romana Wilhelmiego, by zakończyć uroczyście X Dni Mistrza – mówi prezes Grząślewicz. – Wydany zostanie także Goniec Sceny na Piętrze i to z dwóch okazji Dni Romana Wilhelmiego i 25-lecia Fundacji. No właśnie i w listopadzie, dokładnie 20. odbędzie się Wieczór Galowy „25 lat peregrynacji z Tespisem“.  To będzie prawdziwy zjazd gwiazd. Oprócz tych, których wymieniłem już wcześniej, gościć będziemy także Agnieszkę Chrzanowską, Joannę Bartel, Michała Grudzińskiego i wielu innych, których zaprosiliśmy, ale nie mogę jeszcze podać nazwisk, bo nie mam potwierdzenia. Myślę jednak, że takiego zjazdu znakomitości jeszcze u nas nie było.

Fundacja sceny na piętrze TESPIS zaprasza. Bilety na wydarzenia można kupować w kasie Estrady Poznańskiej.

Brak możliwości komentowania