X Dni Romana Wilhelmiego – Spotkajmy się pod pomnikiem

6 czerwca o godz. 18 już po raz 10. rodzina, przyjaciele i fani Romana Wilhelmiego spotkają się w rocznicę jego urodzin. Pod pomnikiem mistrza na skwerze jego imienia zapalą znicze, złożą kwiaty, ale też posłuchają muzyki z filmów, w których zagrał.

Zapraszamy wszystkich poznaniaków na Masztalarską, by razem z nami powspominali jednego z najwybitniejszych polskich aktorów i poznaniaka – mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze TESPIS, organizator Dni Romana Wilhelmiego. – Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Będzie grochówka z Kuchni Polowej Poznań jak w „Czterech pancernych i psie”. Specjalnie pod pomnik przyjadą motocykliści na swoich niesamowitych maszynach. Nasi przyjaciele z Dixi Company zagrają filmowe przeboje. Będzie też czas na opowiadanie anegdot z filmowego i teatralnego świata.

To już tradycja, że od 6 czerwca do 3 listopada (rocznica śmierci aktora) w Poznaniu trwają Dni Romana Wilhelmiego. Co roku Fundacja sceny na piętrze TESPIS zaprasza na pokazy filmowe, teatralne, koncerty i spotkania.

– Początkowo, kiedy z pomysłem upamiętnienia Romana Wilhelmiego przyszedł do mnie redaktor Rafał Pogrzebny, miało to być spotkanie jednorazowe – wspomina Romuald Grząślewicz. – A potem był pomysł tablicy, skweru jego imienia, pomnika i tak trwa to już 10 lat i co ciekawe fanów jego talentu nie ubywa, tylko z roku na rok poznaniacy coraz bardziej chcą wspominać Romka i jego role w filmie i w teatrze.

Po spotkaniu pod pomnikiem odbędzie się druga część wieczoru w Scenie na Piętrze i przy współudziale Estrady Poznańskiej. Zobaczymy najnowszy film o Romanie Wilhelmim pt. „Niczego nie żałuję” zrealizowany przez jego bratanicę, Karinę Wilhelmi.

– Następnie zostaną odczytane dwie prace, które zajęły pierwsze miejsca w ubiegłorocznym konkursie dla szkół, których tematem był Romek – mówi prezes Grząślewicz. – Czytać będą Ania Bielecka i Karolina Kubiak. Następnie, by wprowadzić widzów w miły letni już nastrój z recitalem wystąpi Marzena Kurpisz.

Będzie to składanka największych światowych i polskich przebojów w tym także piosenek Anny German.

Wstęp do Sceny na Piętrze za zaproszeniami.

Brak możliwości komentowania