26 CZERWCA, GODZ. 19.00 W CZASIE DESZCZU DZIECI SIĘ NUDZĄ

Na zakończenie sezonu 2016/2017 Fundacja sceny na piętrze TESPIS zaprasza na spotkanie po latach. Odwiedzi scenę gwiazda, która przez lata współpracowała z Fundacją, a teraz reprezentuje ją na Wybrzeżu – Dorota Lulka. Już 26 czerwca o godz. 19 będzie można obejrzeć program muzyczny z jej udziałem. Zapraszamy.

Dorota Lulka 2017

Powstałe przed laty dla telewizji i radia programy Starszych Panów mają dziś swoje zdumiewające życie. Partyturami Jerzego Wasowskiego entuzjazmują się muzycy, a teksty Jeremiego Przybory znakomicie nadają się do uteatralnienia – jeśli tylko zespół wykonawczy im sprosta.
Wyzwaniu z powodzeniem stawili czoła:
Dorota Lulka – aktorka, wokalistka
Paweł A. Nowak – akordeon, „śpiew”
Maciej Sadowski – kontrabas, „śpiew”

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” – jest zabawnym i błyskotliwym programem złożonym z ulubionych dialogów i scenek, łączących popularne piosenki: „Rodzina”, „Shimmy szuja”, „Addio pomidory” w wersji – „Gołąbki w pomidorach”, „Przeklnę cię”, „Prysły zmysły”, polską wersję włoskiego przeboju „Ubóstwiam drakę” i oczywiście tytułową piosenkę „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.

Mobilizującą i inspirującą dla Doroty Lulki była z pewnością Nagroda Prezydenta Gdyni w dziedzinie „Muzyka” otrzymana w roku 2003 za wykonanie piosenek z Kabaretu Starszych Panów w spektaklu „Niespodziewany koniec lata” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Do tej pory jednak nie miała odwagi napisać własnego scenariusza.

Znalazłszy pomoc w osobie Zuzanny Pietruczenik została powtórnie urzeczona dowcipem, błyskotliwością i niepowtarzalnym, trochę staromodnym wdziękiem Starszych Panów, chociaż zadanie by z piosenek i tekstów Przybory i Wasowskiego zrobić własne widowisko w pojedynkę wydawało się nadal trudne.

W sukurs pospieszyli wypróbowani przyjaciele Paweł A. Nowak i Maciej Sadowski, podejmując się funkcji wokalnych i udziału w scenkach w charakterze Młodszych Panów. I tak powstał program „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.

Paweł A. Nowak, akordeonista, zaaranżował również wszystkie utwory. Gościnnie w programie usłyszymy głos Piotra Michalskiego w nagraniach telefonicznych i komunikatach.

Wszyscy wykonawcy pragnęli, by program prezentował ten poziom klasy i elegancji, optymizmu i życzliwości, których tak bardzo nam brak w realnym życiu i telewizyjnej iluzji. Czy udało się im przekazać dzieło zgrabnie, zajmująco i nienadgryzione zębem czasu? Czy swoimi nienagannymi manierami i uprzejmością Młodsi Panowie złagodzą kontury również i naszej obecnej obyczajowości?

Po spektaklu spotykamy się z artystami w Galerii Ucho/Oko.

Rezerwacja: (61) 855 26 81, 852 09 95, 602 310 699
Ceny biletów: 75 zł 60 zł i 45 zł

Dorota Lulka – Urodzona w Poznaniu, absolwentka Studium Aktorskie przy Teatrze „Wybrzeże” w Gdańsku, pracowała jako śpiewaczka-solistka w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jako aktorka w Teatrze „Wybrzeże” w Gdańsku, Teatrze Polskim i Nowym w Poznaniu, jako dziennikarka w Poznańskim Ośrodku Telewizji Polskiej, a od roku 2000 jest w zespole aktorskim Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. W roku 2013 została odznaczona Brązowym Medalem – Zasłużony Kulturze – Gloria Artis za osiągnięcia aktorskie.
Paweł A. Nowak – Akordeonista, pedagog, kompozytor, aranżer i popularyzator akordeonu. Pochodzi z muzykalnej rodziny, co wpłynęło na zainteresowanie muzyką już od najmłodszych lat. Absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki (klasa akordeonu K. Olczaka i prof. E. Rosińskiej). Założyciel i członek takich zespołów jak: Almost Jazz Group, Milonga Baltica, Klezmoret, Notte Italiana, Alberti & Nowak Quartet”. W roku 2016 został odznaczony medalem Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Maciej Sadowski – Kontrabasista, absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki, kompozytor i muzyk sesyjny z dużym doświadczeniem we wszystkich gatunkach muzycznych, ze szczególną pasją do jazzu. Rocznie gra ponad 100 koncertów w całej Europie. Obecnie jest mocno zaangażowany w działalność Almost Jazz Group, z którą nagrał trzy płyty. Laureat konkursów: Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Trzesiecko Jazz Festival.

Brak możliwości komentowania