18 grudnia, godz 19.00, Mamy nadzieję

Już po raz drugi Stowarzyszenie i Fundacja sceny na piętrze Tespis wspólnie organizują Koncert Charytatywny pt. „Mamy nadzieję“.  Tak jak w roku ubiegłym spotykamy się w Scenie na Piętrze, 18 grudnia o godz. 19, żeby pomóc 7-letniemu Kubusiowi Gołębowskiemu podopiecznemu Fundacji „Zdążyć z pomocą“.

koncertkuba90

Po urodzeniu szybko okazało się, że nie rozwija się on tak, jak zdrowe dzieci w jego wieku. Rodzice zaczęli szukać przyczyny, odwiedzali różnych lekarzy specjalistów, jednocześnie chodzili z synkiem na rehabilitację, aż w końcu, po dwóch pobytach w szpitalu i serii badań, lekarze stwierdzili u Kuby mózgowe porażenie dziecięce oraz problemy ze wzrokiem – opowiadają jego rodzice, Katarzyna i Wojciech Gołębowscy.

– W zeszłym roku dodatkowo zdiagnozowano u Kubusia padaczkę. Jest pod stałą opieką lekarza neurologa. Kuba jeździ na turnusy rehabilitacyjne, codzienną rehabilitację, jak również wizyty u lekarzy specjalistów. Kubuś mimo swojej choroby jest bardzo pogodnym i radosnym chłopcem, chętnie bawi się ze swoją starszą siostrą.

Rodzice bardzo cieszą się z każdej nowej umiejętności Kubusia i chcą, żeby takich chwil radości było coraz więcej w ich domu.
Na scenie i na widowni zasiądą ludzie mający otwarte serca, przyjaciele, którzy lubią pomagać, nie tylko z okazji świąt. To akcja, która pokazuje, że potrafimy być razem i wspólnie działać.

Wystąpią znakomici artyści: Magdalena Nowacka, Olga Lemko, Natalia Kraśkiewicz, Jagoda Kram, Andrzej Lajborek, Michał Marzec, Henryk Łukaszewski, Michał Zator. Całość poprowadzi Romuald Grząślewicz.

Usłyszmy przeboje muzyki operowej, musicalowej, żydowskiej i popularnej. Niesamowita muzyczna przygoda i spotkanie z fantastycznymi wykonawcami, którzy wystąpią specjalnie dla Kubusia.

Podczas koncertu prezes Romuald Grząślewicz poprowadzi aukcję, a znajdą się na niej rzeczy wyjątkowe ufundowane przez naszych przyjaciół:
ABC Kuchni 3kolory Malta Magdalena i Hieronim Jurga
Teatr Nowy
Bank PKO SA
Restauracja A nóż widelec Agata i Michał Kuter
Hieronim Maryniak
Michał Zator
Fundacja sceny na piętrze Tespis.

Brak możliwości komentowania