XI Dni Romana Wilhelmiego

Fundacja sceny na piętrze Tespis i Estrada Poznańska zapraszają 6 czerwca o godz. 18.15 na XI Dni Romana Wilhelmiego w Poznaniu.

Spotkajmy się pod pomnikiem Mistrza na Skwerze jego imienia. Bliscy, przyjaciele, fani złożą kwiaty i zapalą znicze pamięci z okazji urodzin Romana Wilhelmiego. Z

SONY DSC

SONY DSC

urodziny7 MICHAŁ ZATOR harfistanani poznaniacy wspominać będą aktora. Będzie też można posłuchać utworów na skrzypce barokowe w wykonaniu Mateusza Małeckiego. Na wszystkich, którzy zgłodnieją czekać będzie Kuchnia Polowa Poznań.

O godz. 19 w Scenie na Piętrze rozpocznie się program poetycko-muzyczny pod tytułem „Strofy na pięciolinii”. Wystąpią: Natalia Kraśkiewicz, Mateusz Małecki i Michał Zator. Gospodarzem wieczoru będzie Romuald Grząślewicz. Wstęp za zaproszeniami.

Dzień później, 7 czerwca o godz. 19 zapraszamy do Biblioteki Raczyńskich, Pl. Wolności 19, sala 1 na spotkanie autorskie z Januszem Płońskim, współautorem scenariusza kultowego serialu „Alternatywy 4”, w którym Roman Wilhelmi stworzył niezapomnianą, mistrzowską kreację dozorcy – Stanisława Anioła. To właśnie wokół tego bohatera, a czasem i przez niego i w tajemnicy przed jego czujnym okiem i uchem toczyło się całe życie mieszkańców bloku. Janusz Płoński jest również autorem książki „Alternatywy 4. Przewodnik po serialu i rzeczywistości”, a rozmawiać z nim będzie Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji Sceny na Piętrze Tespis.

Brak możliwości komentowania