Koncert charytatywny Echo serc serdecznych

Po raz trzeci w grudniu ludzie o otwartych sercach spotkają się na Koncercie Charytatywnym z cyklu „Mamy nadzieję”, z którego dochód przeznaczony jest dla chorego Kubę Gołębowskiego. Odbędzie się 17 grudnia o godz. 20.00 w Scenie na Piętrze.

Kubuś '2018

„Echo serc serdecznych”, bo koncert taki w tym roku nosi tytuł to spotkanie przyjaciół na scenie na widowni. Wszystkich tych, którzy chcą pomóc, a jednocześnie złożyć sobie życzenia świąteczne i wspólnie zaśpiewać kolędę – mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na pietrze Tespis.

– Koncerty charytatywne, które odbywają się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia stają się tradycją – dodaje Krystyna Gwoździcka, prezes Stowarzyszenia Wiedza Kultura Pomoc. – Po raz trzeci spotkamy się w Scenie na Piętrze, by zebrać środku na rehabilitację chorego Kubę Gołębowskiego, będącego pod opieką Fundacji Zdążyć z Pomocą. Cierpi on na mózgowe porażenie dziecięce. Ma też kłopoty ze wzrokiem. Kiedy rozpoczynaliśmy akcję miał sześć lat, teraz to już ośmioletni chłopiec, który cały czas wymaga leczenia i opieki. Spotkajmy się i pomóżmy.

511d0897179b0_p

Koncert to niesamowite spotkanie z muzyką zarówno tą rozrywkową, jak i poważną – mówi Romuald Grząślewicz. – Co jest niesamowite i wspaniałe – artyści zgadzają się na udział bez problemów, sami chętnie się zgadzają, a kto nie może od razu deklaruje udział w następnym. Dla nas to wieki skarb, że mamy takich niesamowitych przyjaciół.

W tym roku wystąpią:

Urszula Lidwin, wokalistka, która w swoim repertuarze ma zarówno światowe przeboje, jak choćby Abby, ale też polskie hity Ireny Jarockiej

58a1e4618dc5d_o

Agnieszka Wawrzyniak od dziecka interesowała się śpiewem i muzyką, co znacząco wpłynęło na jej dalszą karierę. Wkrótce śpiewanie stało się dla niej nie tylko pasją, ale także nieodłącznym elementem życia. Obdarzona lirycznym sopranem artystka, ukończyła Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie prof. Brygidy Skiby.

maxresdefault

Yang Xu i Jan Czaja – Muzyka kameralna to chyba najprzyjemniejsza formą muzykowania jaką można sobie wyobrazić – mówią o sobie i muzyce. – Kameralistyka to muzyczna konwersacja, nazywana jest także „muzyką przyjaciół” i trudno o większe zacieśnienie tej przyjaźni, niż w dialogu. Stanowimy duo i wykonujemy utwory napisane na fortepian i wiolonczelę. Dla urozmaicenia uzupełniamy programy utworami solowymi i aranżacjami.

Krzysztof Antkowiak – wokalista, którego pamiętamy z przeboju „Zakazany owoc”, a teraz z roli w serialu „Barwy szczęścia” i programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Ma on w swoim repertuarze mnóstwo znakomitych utworów, które warto poznać.

0007AUN7WGKFIC4L-C122-F4

Bartosz Kuczyk – tenor, który potrafi zaśpiewać wszystko od repertuaru operowego, po rozrywkowy. W październikowym numerze „Sukcesu po poznańsku” można znaleźć obszerny wywiad z artystą i dowiedzieć się np. jak dba o głos i dlaczego lubi machać nogami siedząc na płocie.

kuczyk

Andrzej Lajborek – znakomity aktor, bard kochający rosyjskie ballady. Jego głos brzmi fascynująco i porywa.

lajborek

Gospodarzem Wieczoru będzie Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis.

5591bb2b3abe6_o

Organizatorami koncertu są: Fundacja sceny na piętrze Tespis, Stowarzyszenie Wiedza Kultura Pomoc i Estrada Poznańska.

Brak możliwości komentowania