40. lat Sceny na Piętrze. Panie Hrabio, właśnie odwiedzam Poznań

Krzysztof Daukszewicz, to jeden z najbardziej znanych i lubianych satyryków, felietonistów, tekściarzy, poetów, piosenkarzy, a do tego gitarzysta i kompozytor.

maxresdefault

Od 2005 roku komentuje naszą rzeczywistość na bieżąco w „Szkle kontaktowym”. Jest m.in. autorem Listów Ignacego do Pana Hrabiego. Przygotujcie się na niesamowitą dawkę śmiechu na Jubileusz Sceny na Piętrze. Nie przepuści żądnemu politykowi i żądnej naszej gafie i wadzie. Program z świeżymi komentarzami, piosenkami, anegdotami i przezabawnymi monologami.

Satyryk słynie ze swoich autorskich programów, aktualizowanych codziennie, opisujących wydarzenia polityczne. Pojawiają się w nich między innymi najnowsze „Listy Ignacego do Hrabiego”, „Ballada o wyklętych kredkach” czy „Ballada o Rysiu Petru”.

Urodził się 30 października 1947 w Wichrowie. Studiował w Olsztynie w WSP. Działalność estradową rozpoczął w 1975. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. W 1976 otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program Dookoła Wojtek. W 1977 otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

Po przeprowadzce w 1978 do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku Związku Polskich Autorów i Kompozytorów, z którym przestał współpracować po 3 latach. W latach 1979–1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa jego programy: satyryczny Dziury na drodze oraz musical dla dzieci Dzieci taty Zeusa. W latach 1983–1986 współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. Od 1986 do 1990 występował w kabarecie Pod Egidą. Jest autorem kilkunastu książek.

Krzysztof Daukszewicz, 26.03.2019, godz. 19.00

Brak możliwości komentowania