Miłość do sztuki i do życia

„Mam Teatr” to nazwa kryjąca w sobie i miłość do teatru i miłość ludzką. Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak tworzą razem teatr, ale też każdego dnia tworzą małżeństwo, wzajemną miłość. Twierdzą, że tak jak nie da się wystawić sztuki bez długiej pracy nad nią tak nie da się mieć udanego związku bez codziennego wysiłku. Zagrali ranem ponad 800 spektakli. W swoim bieżącym repertuarze mają 8 tytułów i zaczynają właśnie pracę nad 9. Razem mają 5 dzieci i 5 wnucząt. We wrześniu kolejna premiera i kolejne wnuczę pojawi się na świecie. Rodzina i scena nieustająco przeplata się w ich życiu. Tak o tym opowiadają:

Wiele osób o to pyta, czy łatwo być razem 24 godziny na dobę. Tak, my lubimy być ze sobą. IMG_9153 Jesteśmy wręcz uzależnieni od siebie. Gdy jedno idzie np. na plan filmowy albo na uczelnię czy do studia dubbingowego to czegoś zaczyna obu stronom brakować. Piszemy do siebie piękne SMS-y i randkujemy na odległość czekając aż znów się spotkamy.

Kłócimy się na próbach. Wtedy lecą „twórcze wióry”. Gramy razem w 8 spektaklach. Rano ustalamy jak mamy na imię (śmiech). Gdy ustalimy jak tego dnia mamy na imię w roli, to reszta jakoś się układa.

Życie nasze jest trochę „na walizkach” To sprawia, że jest ono szalone i poukładane jednocześnie. Przygotowanie spektaklu to pewien reżim. Wielogodzinne próby, układanie postaci, gestów, ruchów, emocji. Precyzyjne układanie. To jest bardzo ważne, gdy lecimy ze spektaklami np. do Australii. Bagaż ograniczony a zabrać trzeba tak dużo. Prace mamy podzielone kto czym się zajmuje, żeby nie przeszkadzać sobie wzajemnie i tym samym nie doprowadzać do kłótni.

Podwieczorek_zycia_2

Lubimy chodzić na randki, dbać o siebie wzajemnie, sprawiać sobie niespodzianki. Kochamy nasze dzieci i wnuki. Nie jesteśmy typowymi dziadkami, którzy siedzą z wnukami w domu, ale gdy tylko czas pozwala, chcemy spotykać się z nimi, gotować dla nich, rozpieszczać ich.

Nie rywalizujemy. Jesteśmy dumni z sukcesów tej drugiej strony. Oczywiście, że sprawia nam radość, gdy jesteśmy doceniani za naszą pracę. To nas napędza do dalszych działań. Jednak wiemy, że życie to nie tylko praca i że o Miłość trzeba zabiegać, podlewać ją jak kwiat, zapewniać jej słońce, chronić przed pasożytami i chorobami.

Marzanna Graff

Aleksander Mikołajczak

Brak możliwości komentowania