Poznańska premiera. Zupa rybna w Odessie

XII Dni Romana Wilhelmiego, 6 czerwca o godz. 19.00 zainauguruje poznańska premiera  monodramu Sebastiana Rysia pt. „Zupa rybna w Odessie”.

unnamed

Kim był Jan Karski, kim byłby Karski, gdyby… No właśnie, gdyby mu się udało?

Co, gdyby jeden człowiek mógł zmienić bieg historii? Co, gdyby jeden człowiek mógł ocalić życie wielu? Co, gdyby istniał bohater, ale jego głos pozostał niemy? Co, gdyby zmaganie z obojętnością znalazło swoją kontynuację 60 lat później? Oto głos młodego pokolenia, które wskrzesza niedokończoną opowieść zapomnianego bohatera.

W tym świecie innego porządku, gdzie powszechnie mówi się po polsku, w świecie, który nigdy nie powstał. Gdzie odwaga jednego człowieka, ocaliła wielu. Gdzie dzięki oddaniu i wytrwałości pojedynczej osoby, miliony niedoszłych ofiar, przeżyło Holocaust. Czy byłby wówczas gwiazdą! Ikoną! Prawdziwym mega bohaterem!

Świat dramatu „Zupa rybna w Odessie” to świat, w którym blizny Karskiego naprawdę zasługują na miano blizn wolności. W którym fakt ten jest niepodważalny. Fabuła spektaklu jest na przemian prawdziwa lub zmyślona; wzruszająca lub cyniczna, ale zawsze głęboko intrygująca.

Jest to spektakl, który był nagradzany i biorący udział w wielu festiwalach w Polsce i za granicą.

Organizatorami XII Dni Romana Wilhelmiego jest Fundacja sceny na piętrze Tespis i Estrada Poznańska.

Patronat nad imprezą objął Głos Wielkopolski

Wejście na zaproszenia.

Brak możliwości komentowania