Wiatraczny poeta

Fundacja sceny na Piętrze zaprasza na sentymentalny wieczór poetycki, w wykonaniu aktorki teatralnej i telewizyjnej, związanej niegdyś z Poznaniem, WANDY NEUMANN.

wanda-neumann-3

Artystka jest związana z Poznaniem rodzinnie i tu właśnie wróciła po studiach łódzkiej filmówki, aby zadebiutować jako aktorka w Teatrze Nowym, później w Polskim. Był to bardzo twórczy okres, obfitujący w liczne nagrody aktorskie dla najlepszej aktorki -dwukrotnie „Złota Chryzantema”, nagrody festiwalowe za role.

Teraz chciałaby Państwa zainteresować propozycją spotkania poetyckiego, na którym prezentuje tomik wierszy „Wiatraczny poeta” Ów „wiatraczny poeta” to Jej ojciec Leon, poeta i nauczyciel z Opalenicy. Tworzył i wydawał, a jego córka skrzętnie tę piękną poezję ocaliła przed zapomnieniem. No i te nostalgiczne wiatraki z tamtych stron…

Prezentowane wiersze dotyczą własnej historii rodzinnej, czyli genealogii, która uzmysławia własną tożsamość. Wiersze są uniwersalne, związane z Wielkopolską, ale dotyczą każdego z nas i w tym tkwi wartość tego spotkania.

Projekt okładki Marta

Wiersze dają nie tylko refleksje, ale i wzruszenie…

Po spektaklu tradycyjnie spotkamy się w Galerii.

Ceny biletów: 65, 55, 45 zł.

Rezerwacja telefoniczna: 61 852 09 95, 602 310-699 lub za pośrednictwem poczty internetowej snp@estrada.poznan.pl, odbiór biletów: w kasie ESTRADY tylko w dniu spektaklu od godz.17:00 oraz w

Kinie MUZA (pon-pt. 14-20, sob., niedz. 12-20)

Domu TRAMWAJARZA (pon-pt. 10-18, sob., niedz. 11-19)

www.bilety24.pl https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-wiatraczny-poeta-56296?id=278138

Brak możliwości komentowania