List od rodziców Kuby

Kochani, to już czwarty raz, kiedy spotkamy się, żeby pomagać Kubie.

Kuba_mikołaj_2019-1

W tym czasie udało nam się ułatwić codzienne funkcjonowanie Kuby np. w postaci profesjonalnego wózka inwalidzkiego, który nie tylko ułatwia przemieszczanie, ale też poprzez specjalne wyposażenie pozwala mu utrzymać pozycję siedzącą. Dzięki temu mogliśmy rozpocząć pokazywanie Kubusiowi świata.

Kuba zaczął również proces edukacji w oddziale specjalnym w niepublicznej placówce szkolnej prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi”, w której przede wszystkim uczy się funkcjonować społecznie z innymi dziećmi i dorosłymi pod opieką grupy specjalistów.

Kuba bardzo się stara przełamywać swoje ograniczenia, dzielnie uczestniczy w ćwiczeniach rehabilitacyjnych i badaniach. Dzięki wprowadzeniu odpowiedniej terapii odpornościowej już mniej czasu spędzamy w szpitalach!

Oprócz systematycznej codziennej opieki Kuba korzysta ze specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych w Ośrodku Rehabilitacji AMICUS. Jest to pierwszy obiekt rehabilitacyjny, który stworzony został specjalnie dla podopiecznych Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Kadra tego ośrodka, to pełni pasji fachowcy, którzy podejmują się prowadzenia najcięższych przypadków dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną z użyciem nowoczesnego sprzętu (Innowalk PRO, kombinezony Atlant, itp.). Swoim uśmiechem i wytrwałością Kuba skradł serca pracujących tam terapeutów i mamy nadzieję, że wrócimy tam już latem na kolejny turnus rehabilitacyjny.

Katarzyna i Wojciech Gołębowscy

Rodzice Kuby

Brak możliwości komentowania