Miłość z Facebooka Artura Gotza w Scenie na Piętrze

7 marca o godz. 19.00 zapraszamy do Sceny na Piętrze na koncert Artura Gotza pt. „Miłość z Facebooka”. To premiera czwartej płyty doskonale znanego nam wokalisty i aktora.
Do udziału w koncercie zaproszeni zostali też muzycy:
Jacek Kwiatkowski – instrumenty klawiszowe,
Kuba Mikulski – instrumenty perkusyjne.
01. Artur Gotz fot. Wojciech Jachyra
Czwarty album Artura Gotza to zabawa konwencjami. Muzycznie nawiązuje do vintage-popu, a tekstowo jest blisko satyry i kabaretu.
To kolejna intrygująca odsłona wokalisty, który jest niezwykle aktywny koncertowo. Zagrał w ostatnich latach kilkaset koncertów w całej Polsce oraz Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie. Jego trzecia płyta z piosenkami Kabaretu Starszych Panów, w elektronicznych aranżacjach, okazała się prawdziwym hitem.
05. Artur Gotz fot. Wojciech Jachyra
Wszystkie piosenki są utworami premierowymi napisanymi specjalnie dla Artura Gotza przez Igora Jaszczuka, który tworzył repertuar dla takich gwiazd jak Violetta Villas, Halina Frąckowiak, Olga Bończyk, Golec uOrkiestra, Mietek Szcześniak, Michał Wiśniewski, Stachursky, Leszcze i wielu innych.
09. Artur Gotz fot. Wojciech Jachyra
Album „Miłość z Facebooka” powstał m.in. ze środków zebranych przez artystę podczas akcji crowdfundingowej na portalu „odpal projekt”.W najnowszym teledysku do piosenki „Karty na stół” nieśmiały, małomiasteczkowy kawaler spotyka się ze zblazowaną bywalczynią dancingów. Nie stronią od drinków i namiętnego tańca. Karty zostają odkryte, serce podane na dłoni. Czy ta historia może się dobrze skończyć?W rolach głównych wystąpili Monika Ambroziak i Artur Pontek. Teledysk reżyserowała Ewa Kałat, a zdjęcia zrealizowano w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa:  https://www.youtube.com/watch?v=iLfeEuc8GoU

ARTUR GOTZurodzony w Krakowie wokalista i aktor, prezes Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie, producent, autor tekstów i muzyki, reżyser koncertów i słuchowisk. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006), w której napisał pracę magisterską „Teatr piosenki Ewy Demarczyk”.

06. Artur Gotz fot. Wojciech Jachyra

Występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach.

Po studiach związany ze scenami Warszawy (Teatr Współczesny, Teatr Kamienica, Teatr 6. piętro, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury, Teatr Piosenki im. Romana Kołakowskiego), Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka) i Chorzowa (Teatr Rozrywki).

Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”., a w 2010 r. odbyła się premiera płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. W 2015 r. ukazała się druga płyta Artura Gotza „Mężczyzna prawie idealny” pod patronatem TVP 2 z piosenkami satyrycznymi, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska (reedycja 2019 w wersji deluxe). Trzeci solowy album artysty „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” ukazał się w 2018 r. i został objęty patronatem siedmiu rozgłośni Polskiego Radia. Czwarta płyta „Miłość z Facebooka” z piosenkami Igora Jaszczuka w klimacie vintage-pop będzie miała premierę w Walentynki 2022 roku. Wystąpił na trzech płytach z bajkami muzycznymi dla dzieci („Tam, gdzie mieszkają bajki” 2017, „Tramwaje dzieciom” 2018, „Tam, gdzie mieszkają bajki cz. II” 2020) oraz na zbiorowych albumach („Osiecka w popkulturze” 2018, „Opera matematyczna” 2017).  

Artur Gotz zagrał ponad 550 solowych koncertów w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Londynie, Lozannie, Nikozji, Oxfordzie, Pradze, Wiedniu oraz podczas trzech tournée po USA (m.in. Nowy Jork, Los Angeles, Las Vegas, New Jersey, Boston, Cincinnati, Fort Lauderdale, Lake Worth, Palm Coast, Portland, San Diego, Seattle), a także podczas dwóch tras koncertowych po Australii (Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Canberra, Adelajda, Newcastle i Hobart na Tasmanii) oraz Nowej Zelandii (Christchurch, Wellington) i na Kubie (Hawana). Artysta występował w dużych koncertach telewizyjnych, zagrał również radiowe koncerty na antenie rozgłośni Polskiego Radia (RDC w Warszawie, Kraków, Gdańsk, Łódź, Lublin, PiK w Bydgoszczy, Olsztyn, Rzeszów) oraz w Telewizji Kraków w ramach Teatru w Telewizji. Jego piosenki są emitowane na antenach ogólnopolskich i regionalnych, zajmują wysokie pozycje na listach przebojów, a piosenka „Tobiasz” została wybrana przez słuchaczy Radia Kraków „Krakowską Piosenką Miesiąca”. Artysta jest też gościem popularnych programów telewizyjnych i audycji radiowych.

Fot. Wojciech Jachyra

Brak możliwości komentowania