50. Michała Grudzińskiego

Dzisiaj w Teatrze Nowym wielkie święto- Michał Grudziński, najbardziej rozpoznawalny, znakomity i niesamowity poznański aktor, obchodzi jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. 
Cokolwiek o nim napisać, to za mało, za poważnie, za śmiesznie, nie tak. To aktor-instytucja. Każdy go zna, rozpoznaje go po głosie. Traktują go jako przyjaciela. Uwielbiają go dzieci i dorośli. Zapraszany, by bawić, ale obsadzany też w rolach tragicznych. On sam mówi, że lubi być błaznem, ale bez charakteryzacji. To postać różnorodna. Kiedy prawdziwy klown się śmieje, to płacze. Dokładnie tak jak ON. Aktor stuprocentowy.
– Michała Grudzińskiego znam już 50 lat-mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis. Nasza współpraca rozpoczęła się w 1972 roku i od tego czasu trwa. Jako Fundacja przygotowaliśmy Jubileusz Mistrza już w ubiegłym roku, bo tak po prawdzie jego obchody powinny odbyć się już dwa lata temu, ale pandemia pokrzyżowała wszystkie plany. Michale życzymy Ci kolejnych 100 lat na scenie i zdrowia, zdrowia, zdrowia. Kochamy Cię i chcemy jeszcze więcej spotkań z Tobą :)
My wszyscy przyłączamy się do tych życzeń :)DSC07875

Brak możliwości komentowania