XIV Dni Romana Wilhelmiego

6 czerwca o godz. 18.30 w rocznicę urodzin Romana Wilhelmiego już po raz 14. spotkamy się pod pomnikiem Mistrza, by złożyć kwiaty, zapalić znicze i powspominać. Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście przeniosą się do Sceny na Piętrze, by posłuchać poezji i muzyki w programie „Dopóki w naszej pamięci.”

Poezja

Dominik Górny to dziennikarz, specjalista PR i poeta. Jego poezja została przetłumaczona na 16 języków. Ukazało się 10 autorskich książek. Wiersze wydano w ponad 90 wydawnictwach o zasięgu międzynarodowym. Będzie okazja, by posłuchać jego wierszy, ale też opowieści o Poznaniu, aktorach i nie tylko.
header
Muzyka

Najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar, akompaniując sobie śpiewem. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Półfinalista piątej edycji programu Mam Talent. Stypendysta Ministra Kultury, Stypendysta Marszałka Wielkopolski. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, która ukończył z wyróżnieniem (w klasie Profesor Katarzyny Staniewicz).

pobrane

Prowadzący

Romuald Grząślewicz

Prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis, aktor i przyjaciel artystów, konferansjer, poznaniak z krwi i kości, poeta i pisarz.

1Z9A3788

 

Brak możliwości komentowania