Preambuła już jest, Wmurowanie aktu erekcyjnego przesunięte
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Wtorek, 15 Maj 2012

Wiadomo już jaka będzie treść preambuły, która zostanie zamurowana w fundamentach pomnika Romana Wilhelmiego. Grupa w składzie: Maria Kania, Elżbieta Podolska, Zbigniew Theus,  Romuald Grząślewicz i Rafał Pogrzebny ustaliła wszystkie szczegóły dotyczące nie tylko treści, ale także wyglądu aktu erekcyjnego i tego, co zostanie zapisane na pendrivie.

 

 

 

Preambuła pisana jest stylizowaną, dawną polszczyzną, wyjaśnia dlaczego właśnie temu człowiekowi i kto stawia pomnik. Jej treść, uzgodnioną 14 maja w Coco Cafe w Poznaniu,  znajdzie się w fundamentach pomnika na Skwerze imienia Romana Wilhelmiego przy ul. Masztalarskiej.
Wmurowanie aktu erekcyjnego pod pomnik Romana Wilhelmiego odbędzie się nie jak wcześniej zapowiadano, 6 czerwca, a dopiero 17 września.
- Musimy przesunąć termin ze względu na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej – mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze. – To będzie strefa zamknięta, a my musielibyśmy wjechać na skwer z koparką i betoniarką. Drugim powodem przesunięcia jest także to, że trudno w tym czasie byłoby nam się przebić przez wiadomości o Euro. W tym czasie też wyjeżdża z miasta część poznaniaków, a my chcemy żeby mogli być obecni wszyscy zainteresowani.

 


Jak twierdzi prezes Grząślewicz 17 września rozpoczyna się jubileuszowy sezon w Scenie na Piętrze. Fundacja obchodzić będzie 20-lecie istnienia, a idea powstania pomnika mistrza doskonale uświetni tę rocznicę.
Obok preambuły ręcznie pisanej na czerpanym papierze przez Marię Kanię, artystę plastyka, do tuby zamykanej próżniowo zostaną włożone także m.in. materiały dodatkowe, jak historia powstania pomnika, nazwiska osób wchodzący w skład Honorowego Komitetu Społecznego, a także te, które wpłaciły choćby złotówkę na konto budowy pomnika, jednodniówki przygotowane z okazji Dni Romana Wilhelmiego.
Kto chciałby jeszcze dołożyć swoją cegiełkę do budowy pomnika Romana Wilhelmiego może wpłacić pieniądze na konto Fundacji sceny na piętrze Tespis.

 

 

 

 

Zmieniony ( Wtorek, 15 Maj 2012 23:11 )