Kwiaty pod pomnikiem
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Sobota, 7 Czerwiec 2014
Fani Romana Wilhelmiego znowu o nim pamiętali. W piątkowe późne popołudnie spotkali się pod pomnikiem mistrza, który stoi na skwerze jego imienia, by uczcić rocznicę jego urodzin. Były kwiaty i mnóstwo wspomnień. Specjalnie z Warszawy przyjechała Joanna Rawik, by po uroczystości wystąpić w Scenie na Piętrze w spektaklu słono-muzycznym pt. „Muzyka życia”.
Było podniośle, kiedy składano kwiaty, ale też i radośnie, kiedy Roman Kosmala, autor pomnika Romana Wilhelmiego wręczał Romualdowi Grząślewiczowi, prezesowi Fundacji sceny na piętrze Tespis, statuetkę – miniaturkę obelisku. Swoją bowiem prezes oddał Katarzynie Grocholi podczas jubileuszowego koncertu na 35-lecie Sceny na Piętrze.
Po uroczystościach pod pomnikiem goście udali się do Sceny na Piętrze, by tam spotkać się z piosenkami śpiewnymi przez Joannę Rawik, której na fortepianie towarzyszył Eugeniusz Majchrzak. Podczas spektaklu wspominano także postać wybitnego autora, opowiadano historie z jego życia. Statuetkę - miniaturę pomnika Romana Wilhelmiego odebrał starosta poznański Jan Grabkowski. Dzięki jego zaangażowaniu w ramach Społecznego Komitetu Realizacji Projektu „Obelisk Romana Wilhelmiego” możliwe było powstanie pomnika.
Po spektaklu miłośnicy talentu Joanny Rawik mogli zakupić książkę z autografem artystki.
Tego dnia swoją oficjalną premierę miała karta pocztowa "VII Dni Romana Wilhelmiego", wydana przez Pocztę Polską.
Elżbieta Podolska
 
Fot. J. Podolski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
Zmieniony ( Sobota, 07 Czerwiec 2014 00:42 )