Andrzej Wajda dedykuje nagrodę Krystynie Jandzie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Niedziela, 15 Luty 2009

 

Andrzej Wajda, ktory otrzymał nagrodę na zakończonym w sobotę 14 lutego 2009 Festiwalu Filmowym w Berlinie za film "Tatarak" zadedykował ją Krystynie Jandzie, która także pojawiała się na deskach teatralnych Sceny na Piętrze.
- Nigdy nie przypuszczałem, że stary reżyser może dostać nagrodę za wyznaczanie nowych horyzontów kina - powiedział Andrzej Wajda w Berlinie, gdzie w sobotę odebrał nagrodę im Alfreda Bauera.
- Świat się kończy... - dodał reżyser. Podkreślił jednak, że jest bardzo szczęśliwy, razem "z młodymi reżyserami, którzy zaczynają swoje życie filmowe".
Nagrodę im. Alfreda Bauera, poświęconą pamięci założyciela Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, polski reżyser otrzymał za film "Tatarak".
Wajda powiedział, że zadzwonił z informacją o nagrodzie do Krystyny Jandy, która w "Tataraku" gra główną rolę, ale nie przyjechała do Berlina na premierę filmu.
- Bardzo się ucieszyła. Jest szczęśliwa, że film został zauważony. Dla polskiego reżysera jest to o tyle ważne, że być może tym sposobem mój film znajdzie się na ekranach jeszcze tej wiosny - powiedział Wajda.
Wcześniej podczas uroczystości wręczenia nagród 59. Berlinale Wajda powiedział, że wyróżnienie dedykuje Jandzie, która włożyła w film nie tylko swój talent, ale także część życia.

Andrzej Wajda i Krystyna Janda o filmie

Zmieniony ( Niedziela, 15 Luty 2009 20:57 )