Ach ten Marcell
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Sobota, 24 Styczeń 2009

Scenariusz i reżyseria: Waldemar Matuszewski

Aktorzy:  Barbara Wrzesińska, Grzegorz Emanuel

O powstawaniu powieści, mechanizmie kojarzenia faktów i obrazów potrzebnych do stworzenia dzieła literackiego, opowiada spektakl "Ach, ten Marcell". Służąca Franciszka (Barbara Wrzesińska) i pisarz Marcel (Grzegorz Emanuel)"Ach, ten Marcel" to subtelna, nostalgiczna, znakomicie przygotowana sztuka, w której jest czas na śmiech, płacz, wzruszenia i refleksje. Spektakl powstał przy współpracy z poznańską "Sceną na Piętrze" i zebrał znakomite recenzje.
Spektakl Waldemara Matuszewskiego jest oparty o wątki powieści Marcela Prousta "W poszukiwaniu straconego czasu".
Odtwórcy obu ról: Barbara Wrzesińska i Grzegorz Emanuel operują doskonałym warsztatem aktorskim i prawdziwą rozkoszą jest obserwacja, jak w ułamku sekundy przeistaczają się z jednej postaci w drugą praktycznie bez pomocy rekwizytów – z wyjątkiem szala czy kapelusza. To prawdziwy aktorski popis. Ten rodzaj aktorstwa, obroni się nawet na zupełnie pustej scenie i nie wymaga maskowania wymyślną scenografią czy wielością wątków.
uczestniczą w męce twórczej wcielając się w różne postacie, które zaistniały w głowie Marcela jako potencjalni bohaterowie jego książki.

 

 

Galeria Krzysztofa  Styszyńskiego:

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( Sobota, 24 Styczeń 2009 18:04 )