Zamarznięta
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Sobota, 15 Listopad 2008

Zamarznięta
Autor i Reżyser: Paweł Sala
Muzyka: Marcin Krzyżanowski
Scenografia: Katarzyna Jarnuszkiewicz
Obsada: Ewa Szykulska
Poznańska premiera monodramu dramaturga młodego pokolenia w Scenie na Piętrze był wyborną okazją uczestnictwa w spektaklu będącym efektem spotkania wybitnych osobowości teatru - Aktorki i Autora (zarazem Reżysera). Ewa Szykulska i Paweł Sala wykreowali świat, tyleż mrocznej co bolesnej, opowieści “z życia wziętej” o kobiecie, aktorce prowincjonalnego teatru, która przeczuwając zbliżającą się  śmierć, dokonuje obrachunku z życiem.Bohaterka Ewy Szykulskiej przyjmuje swój los z pokorą i rezygnacją, usiłując w najtrudniejszych momentach życia zachować godność,
reprezentując postawę “afirmacji życia mimo wszystko”, a jej przenikliwe widzenie świata i wrażliwość są źródłem cierpienia ale i sposobem na istnienie.
Autor monodramu nie ukrywa faktu, że pisał z myślą o konkretnej wykonawczyni: ...w trakcie pisania sztuki przypomniała mi się Ewa Szykulska z filmu Ady Jadowskiej “Dotknij mnie”. Ewa, która jednym smutnym spojrzeniem mówi wszystko i więcej nie musi opowiadać. Wiedziałem, że to musi być Ona.

Galeria spektaklu

 

Zmieniony ( Sobota, 15 Listopad 2008 01:24 )