Moje Menu

35 sezon oczami Prezesa Fundacji
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Wtorek, 8 Lipiec 2014

Rozmowa z Prezesem Fundacji, Romualdem Grząślewiczem

 
 
Zakończył się właśnie kolejny sezon w Scenie na Piętrze...
- W znacznej mierze podporządkowany Jubileuszowi Sceny na Piętrze, w opiniach Widzów i w ocenie Zarządu Fundacji był sezonem dobrych i znakomitych realizacji scenicznych. Był sezonem utrzymującym wysoki standard organizacyjny i realizacyjny kolejnych przedsięwzięć. I co bardzo ważne był to czas, kiedy znowu mogliśmy liczyć na wielkich przyjaciół Fundacji m.in. Roberta Nowaka, Adama Trybusza, Krzysztofa Zaworskiego i Katarzynę Grocholę. Co z wielkim uznaniem i szacunkiem należy odnotować, i zachować we wdzięcznej pamięci.

Sezon był rekordowy, jeżeli chodzi o liczbę widzów?
- W sezonie 2013/2014 odwiedziło Scenę na Piętrze 3.600 widzów, a rekordową frekwencję odnotowano podczas ostatniego spektaklu „Miłość i sex 50+”. Jako podsumowanie sezonu można podać kilka liczb: 12 tytułów, 18 przedstawień, w tym: jedna prapremiera i cztery premiery Sceny. Wystąpiło w sumie 41 artystów, wśród których byli: Hanna Banaszak, Katarzyna Grochola, Antonina Kowtunow, Krystyna Podleska, Joanna Rawik, Agnieszka Różańska, Jolanta Żółkowska, Piotr Cyrwus, Maciej Fortuna, Olgierd Łukaszewicz, Bogusław Nowicki, Andrzej Rybiński, Sławomir Pacek i Andrzej Seweryn. To oni zasłużyli na szczególne wyróżnienie. Z okazji Jubileuszu ukazało się specjalne wydanie Gońca Sceny na Piętrze pod redakcję Juliusza Podolskiego. Wydawnictwo spotkało się z aprobatą Widzów i licznymi komplementami środowiska.

Galowy Wieczór Jubileuszowy to nie tylko koncert i chwila na wspomnienia, ale też specjalna uroczystość wręczenia Statuetek Romana Wilhelmiego.
- Otrzymali je Ci, którzy najbardziej przysłużyli się temu, że powstał pomnik tego wybitnego aktora i poznaniaka. Wręczali je wraz ze mną Katarzyna Grochola, nasza wierna przyjaciółka i Roman Kosmala, artysta rzeźbiarz - twórca pomnika. A trafiły one do: Krystynie Łybackiej, Jolanty Patalas, Macieja Duszczaka, Włodzimierza Łęckiego, Roberta Nowaka, Rafała Pogrzebnego, Antoniego Szczucińskiego, Adama Trybusza i Andrzeja Wituskiego.

- 6 czerwca zostały zainaugurowane złożeniem kwiatów pod pomnikiem Artysty i występem Joanny Rawik w towarzystwie Eugeniusza Majchrzaka. W trakcie programu Joanna wręczyła dziesiątą Statuetkę Wilhelmiego Staroście Poznańskiemu Janowi Grabkowskiemu. Na zlecenie Fundacji Poczta Polska wydała okolicznościową kartę pocztową zaprojektowaną przez Rafała Pogrzebnego i Krzysztofa Styszyńskiego z wyżej wspomnianą statuetką. To rarytas dla fanów talentu mistrza i kolekcjonerów kart pocztowych.

Zakończenie sezonu odbyło się, jak zwykle ze smakiem w Ogródku pod Lampionami.
- Fundacja przy wsparciu banku PKO S.A. Firmy Victus, restauracji Piąty Smak UMAMI, Poznańskiej Palarni Kawy Astra i Spółdzielni Piekarsko-Ciastkarskiej FAWOR, zorganizowała Zielony Ogródek pod Lampionami aby czternastoletniej tradycji stało się zadość. Apetyty, pogoda ducha i atmosferyczna dopisały ostatni akapit w 35-leciu teatru przy Masztalarskiej na trwałe.  
Zmieniony ( Wtorek, 08 Lipiec 2014 19:28 )