Moje Menu

Fundacja przygotowuje premierę na jubileusz Sceny
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Wtorek, 26 Listopad 2013

Zbliża się 35 lat od momentu powstania Sceny na Piętrze w Poznaniu. W marcu 2014 roku  widzowie będą mieli okazje uczestniczyć  w wydarzeniach jubileuszowych, a jednym z nich będzie specjalnie przygotowana poznańska premiera.

 

-  Rozpoczęły się przygotowania do premiery spektaklu według  książki Maliny Stahre-Godyckiej, w reżyserii Tomasza Szymańskiego. Oboje są poznaniakami, poznańska będzie także aktorka i  cała ekipa realizatorów – mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji cney na piętrze Tespis. – Trwa praca nad adaptacją tekstu na teatralne deski.

 

Z propozycją przygotowania przedstawienia  przyszedł do Romulda Grząślewicza Marek Zaradniak, znawca muzyki i dziennikarz Głosu Wielkopolskiego. Podsunął książkę do przyczytania ze stwierdzeniem, że to dobry materiał na spektakl. I od tego się zaczęło.  Poszukiwanie realizatorów, ustalenie daty premiery, przykład autorki, która zachwyciła się pomysłem Tomasza Szymańskiego na...

 

-  Nie możemy jeszcze zdradzić wszystkiego – mówi prezes Grząślewicz. – Książka jest bardzo ciekawa, poruszająca poważne i bardzo ważne sprawy z naszego życia. Chcemy przy okzaji jubileuszu dać ludziom do myślenia.

 

Scenariusz powinien być gotowy na Święta Bożego Narodzenia, a potem rozpoczną się próby. Premiera zapowiedziana jest na 8 marca 2014 roku.

 

Rozmowę z autorką można obejrzeć TUTAJ i przeczytać  TUTAJ

 

Fot. E. Podolska 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( Środa, 27 Listopad 2013 11:34 )