Moje Menu

Koniec sezonu jak zwykle w ogródku
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Środa, 8 Lipiec 2015
  
36. sezon teatralny w Scenie na Piętrze przeszedł do historii. 29 czerwca uroczyście został zamknięty w 20. już Ogródku pod Lampionami.
 
Wieczór składał się z trzech części. W pierwszej odbyła się uroczystość wręczenia specjalnych podziękowań dla ludzi, którzy pomagają Fundacji sceny na piętrze Tespis. Wręczał je Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji.
 
- Drodzy Państwo, Wasza stała obecność w teatrze, życzliwość i dialog z Wami – są dla nas siłą napędową, ekstraordynaryjną gloryfikacją i darowizną serca - mówił prezes Grząślewicz.
 
Ukoronowaniem wieczoru było spotkanie z piosenkami Andrzeja Zaryckiego, znakomitego kompozytora legendy Piwnicy pod Baranami. Wykonywali je Julia Zarycka córka bohatera wieczoru i Piotr Wiza towarzyszący jej na fortepianie.
 
Andrzej Zarycki opowiadał o swojej pracy, spotkaniu z Piotrem Skrzyneckim i Ewą Demarczyk, a także o emigracji.
 
Program pt. „Julia, Andrzej, Piotr i ja" był kontynuacją Ringu Galicyjsko- Wielkopolskiego z 2002 roku.
 
Po zakończeniu artystycznej części wieczoru przyjaciele Fundacji spotkali się już po raz 20. w Ogródku pod Lampionami. Tam można było porozmawiać przy kawie i smakołykach przygotowanych przez Astr, Fawora, Restauracji Scena Smaków wśród zieleni firmy Victus. Odbyło się także ogłoszenie wyników Plebiscytu 35-lecia Sceny na Piętrze na najlepszą aktorkę, aktora i spektakl. Głosami widzów zostali: Grażyna Barszczewska, Andrzej Seweryn i przedstawienie „Dwoje na huśtawce” w reżyserii Kazimierza Kutza. Losowano także nagrody dla widzów, którzy wzięli udział w głosowaniu:wyjazd do Brukseli fundowany przez europosłankę Krystynę Łybacką, a także wspólnej kolacji z laureatami Plebiscytu.
 
Podczas licytacji sprzedany został portret Romana Wilhelmiego autorstwa Marcela van Kratsa.
 
- Kierując się, często „na gorąco” wygłaszanymi opiniami Widzów po spektaklach i w naszej chłodnej ocenie - sezon 2014/2015 należy zaliczyć do udanych – podsumował prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis, Romuald Grząślewicz.
 
GALERIA ELŻBIETA PODOLSKA:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony ( Środa, 08 Lipiec 2015 11:01 )