Moje Menu

Kwiaty pod pomnikiem Wilhelmiego
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Podolska
Niedziela, 3 Listopad 2013
Po raz szósty w rocznicę śmierci Romana Wilhelmiego spotkali się jego przyjaciele, rodzina, fani, by powspominać, złożyć kwiaty i zapalić znicze pod pomnikiem artysty.
Poznaniacy pamiętają, że wybitny aktor urodził się w stolicy Wielkopolski i tutaj mieszkał przez kilkanaście pierwszych lat życia. Tutaj także w Scenie na Piętrze odbyła się ostatnia premiera spektaklu z jego udziałem. Gości witał Romuald Grząślewicz prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis.
 
- Zmarli żyją tak długo, dopóki my o nich pamiętamy - mówił Romuald Grząślewicz. - Tym bardziej się cieszę, że przyszła tutaj dzisiaj młodzież i to ona dalej będzie przekazywać te wspomnienia.
 
Kilkadziesiąt osób, które przybyło pod pomnik aktora na skwerze jego imienia przy ulicy Masztalarskiej w niedzielny wieczór mogło także wysłuchać recytacji poezji w wykonaniu młodzieży z 43 Gimnazjum im. PTPN, obejrzeć wystawę przypominającą sylwetkę mistrza pt. „Dopóki w naszej pamięci“ i posłuchać koncertu w wykonaniu Bogusława Nowickiego „Optymizmu gram“. 
 
Źródło: Głos Wielkopolski
 
Galeria Elżbieta Podolska
 
  
 
  
 
  
 
  
 
   
 
  
 
   
Zmieniony ( Niedziela, 03 Listopad 2013 22:52 )