Moje Menu

Pamięci Ryszarda Daneckiego i kurtka Indiany
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Piątek, 20 Grudzień 2013

W świąteczny nastrój w Scenie na  Piętrze wprowadził nas program „Moje życie, Twoje życie" z udziałem Doroty Żmijewskiej i Witolda Dębickiego. Było muzycznie, wspominkowo, czasem nawet nostalgiczne. Po programie na widzów czekały niespodzianki, a najważniejszą było oczywiście spotkanie z artystami.

W Galerii podczas lampki wina, po złożeniu życzeń świątecznych i noworocznych widzowie mogli  zobaczyć kurtkę uszytą dla bohatera filmu Indiana Jones, a... nawet ją przymierzyć.  W czasie karnawału prawdopodobnie odbędzie się jej licytacja, a pieniądze zostaną przekazne na realizację poznańskiej premiery sztuki, która uświetni jubileusz 35-lecia Sceny na Piętrze.

Podczas spotkania podpisywany był także apel do Prezydenta Poznania, Ryszarda Grobelnego, by upamiętnić w przestrzeni publicznej Starego Miasta zmarłego niedawno poetę poznańskiego, Ryszarda Daneckiego.

-       To był człowiek, który kochał Poznań, pisał o nim w swoich książkach i wierszach -€“ mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis. -€“ Należy mu się specjalne upamiętnienie choćby nazywając jego imieniem skwer czy ulicę. Musimy pamiętać o takich ludziach.

Na razie zbierane są podpisy pod apelem, ale niebawem trafi on w ręce Prezydenta.

Galeria JULIUSZ PODOLSKIEGO:

  

 

   

 

  

 

  

 

  

 

  

 

   

 

 Galeria KRZYSZTOFA STYSZŃSKIEGO

 

 

 

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

   

Zmieniony ( Czwartek, 02 Styczeń 2014 14:07 )