Moje Menu

Piknik charytatywny z Żukami ŻUKI Rock&Roll Band
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Piątek, 14 Czerwiec 2013
W sobotę 8 czerwca 2013 roku na terenie przylegającym do Hotelu Edison nad j. Kierskim odbył się Piknik Integracyjny z Żukami ŻUKI Rock&Roll Band zorganizowany przez Stowarzyszenie ”Wiedza, Kultura, Pomoc” przy współpracy Fundacji sceny na piętrze Tespis.  
Przy licznym udziale zaproszonych gości, członków i sympatyków Stowarzyszenia 
z przyjemnością można odnotować sukces organizatorów. Cel imprezy – pomoc finansowa dla uczennicy poznańskiego Liceum Baletowego - został osiągnięty, gdyż od prywatnych darczyńców uzyskano kwotę ok. 2000 zł.
Nadto, podczas imprezy kwestowali przedstawiciele Domu Środowiskowego Kamyk 
w Poznaniu, a także Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szamotułach.
Młodzież z MOPS od kilku już lat bierze udział w imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie, podczas których sprzedaje wyroby artystyczne przygotowane przez uczestników warsztatów: obrazy, ceramikę , maskotki itp.
Zespół: „Żuki Rock’n Roll Band” jak zwykle stanął na wysokości zadania. 1,5 godzinny koncert wywołał aplauz, a w przestronnym namiocie z podłogą wielu uczestników imprezy ruszyło do tańca. Bawiono się świetnie i to niezależnie od wieku uczestników.
Na pochwałę zasługuje bardzo smacznie i atrakcyjnie przygotowany posiłek piknikowy, który przyciągał kolorami i apetycznymi smakami. Dla dzieci przygotowano dwugodzinną animację, dzięki której bawiły się znakomicie, a opiekunowie, rodzice i dziadkowie mogli cieszyć się „dorosłym” towarzystwem. Oczywiście te miłe chwile nie byłyby możliwe bez sponsoringu: PHU ZETO S.A. – stałego członka wspierającego Stowarzyszenie, oraz firmy: ENEOS Sp. z o.o., której baner eksponowany był w czasie koncertu.
Nasze Stowarzyszenie skupia ludzi, którym bliski jest los osób zdolnych i liczących się już na kulturalnej mapie Wielkopolski, ale także tych młodych, którzy dopiero „dobrze się zapowiadają”, a którym trudno rozwijać talenty wobec trudnej sytuacji materialnej.
Stąd wybór znakomicie zapowiadającej się uczennicy liceum baletowego jako beneficjentki czerwcowej imprezy.
Całość koncertu znakomicie jak zwykle poprowadził przyjaciel Stowarzyszenia i jednocześnie Prezes Fundacji Sceny na piętrze Tespis – p. Romuald Grząślewicz .
Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej imprezy i zaszczycili Piknik swoją obecnością serdecznie dziękujemy i zapraszamy na następne przedsięwzięcie artystyczno-charytatywne być może już we wrześniu. Podobno w sobotę padało, ale nikt z nas tego nie odczuł.
 
Zmieniony ( Środa, 19 Czerwiec 2013 10:54 )