Moje Menu

Podpisanie umowy sponsorskiej
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Środa, 26 Listopad 2008

Gazem do Teatru

 

 

 

 

 

 

Fundacja sceny na piętrze Tespis ma mecenasów. Wielkopolska Spółka Gazownictwa, PGNiG SA Wielkopolski Oddział Obrotu Gazem, ATREM i ZRUG będą finansowo wspomagać jeden z najmniejszych i najbardziej znanych polskich teatrów - Scenę na Piętrze. W środę, 26 listopada podpisano w siedzibie Spółki 3-letnią umowę. Nie ujawniono kwot, które pojawią się na koncie Fundacji w trzech transzach, ale jak zapewnia Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis jest to kwota znacząca.

 

– Teraz będę mógł spać spokojnie i nie machać nerwowo ołówkiem obliczając koszty kolejnej imprezy. Nigdy nie jest tak, żeby było czegoś za dużo, ale te pieniądze pozwolą nam na rozszerzenie oferty i przygotowanie m.in. jubileuszy 30. Lecia Sceny na Piętrze i związanych z tym wydarzeń teatralnych, parateatralnych i wydawniczych. W marcu, dokładnie 27, kiedy obchodzić będziemy urodziny sceny odbędzie się specjalna gala, w planach jest także premiera spektaklu pd roboczym tytułem ,,Trychotomia Joanny‘‘, do którego scenariusz pisze trzech znakomitych autorów: Katarzyna Grochola, Marta Guśniowska i Zbigniewa Nowaka. Już wiemy, że przedstawienie reżyserować będzie Zdzisław Wardejn, a wystąpi, matka chrzestna Sceny, Grażyna Barszczewska. Ukaże się wydawnictwo podsumowujące 30-letnią działalność tego niewielkiego wielkopolskiego teatru - dodaje prezes Fundacji. - Po raz pierwszy będzie można dokonać planowania w tym sezonie całego następnego sezonu. To bardzo ułatwia sprawę. Ustalenie kalendarza z aktorami, reżyserami z dużym wyprzedzeniem daje niemal 100-procentową pewność, że terminy zostaną dochowane.

 

Wielkopolska Spółka Gazownictwa, jak podkreślają członkowie Fundacji, to znakomity partner, z którym rozmowy były czystą przyjemnością. Pomysł narodził się w maju, pierwsze spotkanie odbyło się w czerwcu. Bardzo szybko doszło do porozumienia.

 

– Mamy zaufanie do prezesa Grząślewicza i Fundacji – podkreśla prezes Zarządu WSG, Zdzisław Kowalski. – Jesteśmy 150.letnią spółką i wiemy co to dbałość o tradycję, tak samo jak dba o nią Fundacja. To bardzo ważne. Pieniądze, które przeznaczamy na dofinansowanie przedsięwzięć Sceny nie są dla nas ogromnymi kwotami. Nasi odbiorcy nie muszą się obawiać, że przez to wzrosną ich rachunki. A myślę, że to kolejna nasza inicjatywa, dzięki której będzie można w Poznaniu zobaczyć znakomite gwiazdy i ciekawe przedstawienia.

 

Prezes podkreśla, że pieniądze nie są przeznaczone na konkretną inicjatywę.

 

Od teraz na folderach i w programach Sceny na Piętrze pojawi się nowe hasło "Gazem do Teatru" .

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Podolska

 

Galeria:

 

 

 

 

 

 

Wielkopolska Spółka Gazownictwa mecenasem kultury i sztuki

Wielkopolska Spółka Gazownictwa jest operatorem systemy dystrybucji gazu ziemnego na terenie województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i północnej części lubuskiego. jako firma odpowiedzialna społecznie od lat wspiera w miarę możliwości kulturę, sport i służbę zdrowia.
 

Od 2003  mecenat tej firmy w dziedzinie kultury dotyczył różnych dziedzin i dziesiątek przedsięwzięć. najważniejsze z nich to:

 

* Pomoc  finansowa dla Towarzystwa im. Henryka Wieniawskiego poprzez sponsoring koncertów i Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

 

* Pomoc finansowa przy organizacji recitali przez Towarzystwo im. Antoniny Kaweckiej.

 

* Od kilku lat wspiera finansowo Poznański Chór Chłopięcy.

 

* Pomoc w realizacji dzieł grupy najwybitniejszych rzeźbiarzy wielkopolskich. Dzieła te są eksponowane w galerii Rzeźba Wielkopolska w Gazowni (II piętro gmachy siedziby firmy).

 

* Współfinansowanie budowy pomnika Kazimierza Odnowiciela w  Pobiedziskach i Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

 

* Coroczny mecenat nad festiwalem muzyki jazzowej w Ostrowie Wlkp.

 

* Pomoc finansowa w wydawaniu kilkunastu publikacji poświęconych miastom i regionom, w których działamy, m.in. trzy albumy w Wielkopolsce, trzy o Poznaniu, jeden o Szczecinie, a także innych wydawnictw, na przykład albumu z rysunkami Henryka Derwicha.

 

* Bezpłatne świadczenie usług dla poznańskiego  twórcy Jerzego Kopcia.

 

* Mecenat nad teatrem Scena na Piętrze w Poznaniu.


- Dostarczamy ludziom źródło  fizycznego ciepła. Wiemy, że dla prawidłowego rozwoju społeczeństwa potrzebne jest mu także ,,ciepło'' duchowe, którego źródłem jest między innymi kultura i sztuka. Dlatego otaczamy ją naszym mecenatem - mówi prezes Zarządu Spółki, Zdzisław Kowalski.

Zmieniony ( Piątek, 16 Styczeń 2009 22:44 )