Moje Menu

Trwają próby do spektaklu jubileuszowego
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Czwartek, 13 Luty 2014
27 marca minie dokładnie 35 lat od momentu wystawienia pierwszego spektaklu w Scenie na Piętrze. Z okazji jubileuszu Fundacja sceny na piętrze Tespis przygotowuje niespodzianki dla swoich widzów.

10 marca odbędzie się poznańska prapremiera  sztuki  według książki Maliny Stahre-Godyckiej „Dwie kobiety - jedna nadzieja. Sekret testamentu"

- "Dwie kobiety -€“ jedna nadzieja" to autentyczna historia. Główną postacią jest tu Prudencja, moja polska przyjaciółka. Opowieść traktuje o naznaczonych chorobą ostatnich trzech latach jej życia: 2002-2004 -€“ napisała we wstępie  autorka. - Prudencja dzieli się swoim człowieczeństwem w niepowtarzalny sposób. A w szczególności swą wewnętrzną postawą, która pozwala jej żyć i umierać w nadziei, MIMO IŻ NIC nie dzieje się tak, jak Prudencja tego oczekuje (jakże często tracimy grunt pod nogami, gdy nasze plany zawodzą…). Dlatego dla nas wszystkich, szukających podobnej siły i nadziei we własnym życiu -€“ zetknięcie się z jej osobą i podejściem do rzeczywistości jest bezcenne. Dopuszczając do świata swej choroby i cierpienia -€“ Prudencja dzieli się oświadczeniem, które może być pomocne nie tylko ludziom chorym i tym, którzy są ich blisko, ale nam wszystkim.
 
 
 
 
Adaptacji powieści na scenę dokonał znakomity poznański reżyser Tomasz Szymański i spektakl nosi tytuł "Jest jak jest"

Kilka dni temu rozpoczęły się próby.

- Naszą propozycję zagrania w tej sztuce przyjęła znakomita aktorka, Agnieszka Różańska - mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis. - Będzie to jubileuszowe przedstawienie na wskroś poznanskie: autorka choć mieszka w Szwecji jest poznanianką, akcja toczy się w Poznaniu, reżyser, autor adaptacji i aktorka to także rodowici poznaniacy. W Scenie na Piętrze goszczą często warszawskie gwiazdy. Tym razem postanowiliśmy, że zaprosimy gwiazdy z Poznania które specjalnie dla nas przygotują wspaniały spektakl.

Obecnie trwają próby czytane. Praca jak twierdzi prezes Grząślewicz idzie wspaniale.

- Często zza ściany dobiegają  głosy. Słychać, że jeszcze trwają dyskusje nad kształtem, a nawet na sensem poszczególnych słów -€“ dodaje Romuald Grząśleiwcz. - Książka jest bardzo ciekawa, poruszająca poważne i bardzo ważne sprawy z naszego życia.
 
Fot. E. Podolska
Zmieniony ( Czwartek, 13 Luty 2014 01:28 )