Moje Menu

VI Dni Romana WIlhelmiego
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Piątek, 1 Listopad 2013

Od 2008 roku w Poznaniu obchodzone są Dni Romana Wilhelmiego. Jego  przyjaciele i fani spotykają się co roku 3 listopada  w rocznicę śmierci artysty najpierw pod tablicą jego pamięci, a teraz na skwerze jego imienia pod jego pomnikiem. To czas nie tylko składnia kwiatów, ale przede wszystkim wspomnień o  wybitnym poznaniaku.

 
 
 
W niedzielę,  3 listopada o godzinie 17 spotkamy się już pod raz szósty na skwerze im. Romana Wilhelmiego. W programie wieczoru  uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem mistrza, ale też  otwarcie wystawy  w Galerii Sceny na Piętrze „Dopóki w naszej pamięci”, która dokumentuje  dokonania i życie  niezapomnianego Olgierda z serialu „Czterej pancerni i pies”.  Na zakończenie  o godz. 19 rozpocznie się recital Bogusława Nowickiego „Optymizmu gram”.
 
Bogusław Nowicki  to poeta, bard, autor tekstów, kompozytor i wykonawca własnych utworów, literat, satyryk, felietonista, autor pierwszej audycji w Polskim Radiu, promującej współczesną piosenkę satyryczno-literacką, którą nazwał "Piosenki z tekstem". Autor piosenek: "Gawędziarze", "Uśmiechnięte dziewczyny na dworcach", "Poszukiwania", nagradzany na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Piosenki Studenckiej w Krakowie i wielu innych. Wydał trzy autorskie płyty - "Ballady", "Oceany" i "Optymizmu gram". Pisze również dla innych wykonawców m.in. dla Doroty Lanton i paryskiego zespołu "Spider.
 
W trakcie spotkania w Scenie na Piętrze odbędzie się również losowanie nazwiska jednego z ofiarodawców, dzięki któremu udało się wznieść pomnik Romana Wilhelmiego. Szczęśliwiec w przyszłym roku w trakcie gali XXX-lecia Sceny na Piętrze otrzyma – jako reprezentant wszystkich ofiarodawców – pamiątkową statuetkę.
Zmieniony ( Piątek, 01 Listopad 2013 02:02 )