Moje Menu

Złoty Laur dla Adama Ferency
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Czwartek, 6 Czerwiec 2013

Wybitny aktor przyjechał do Poznania na zaproszenie Fundacji sceny na piętrze Tespis i to w podwójnej roli reżysera i aktora w sztuce Miłogosta Reczka „Komedia“. Partnerowali mu Klara Bielawska i Sławomir Grzymkowski. To była kolejna Poznańska Premiera w tym sezonie.
 
Tym ważniejsza że wybitny aktor odwiedził niewielką scenę po czterech latach, ale jak zapowiedział, z chęcią znowu przyjedzie z kolejną sztuką.
 
Po spektaklu, na scenie pojawił się prezes Romuald Grząślewicz, który jeszcze raz zaprosił aktorów, a szczególnie Adama Ferencego, by wyszli do publiczności.
 
- Pierwszy raz byłeś  w malutkiej Scenie na Piętrze w 1994 roku – przypomniał  po poznańskiej premierze  Romuald Grząślewicz. – Było to przedstawienie „Audiencja III“ z Jolantą Żółkowską.
- Niemożliwe, bo wtedy mnie jeszcze na świecie nie było – ripostował Adama Ferency.
Potem byłeś u nas w 2009 roku. No wtedy chyba już byłeś na świecie – dopytywał prezes Fundacji  sceny na piętrze Tespis.
- To był spektakl o molestowaniu nieletniej, to musiałem być -  stwierdził bohater wieczoru.
- Teraz jesteś po raz trzeci i zgodnie z tradycją Kapituła przyznała Ci Złoty Laur Sceny  - mówił dalej Romuald Grząślewicz, by następnie odczytać uroczystą formułę i wręczyć Laur.
Aktor nieco  zaskoczony wyróżnieniem, które otrzymał, i burzą oklasków, jaka towarzyszyła jego wręczaniu podszedł do mikrofonu:
- Spodziewacie się Państwo przemówienia – stwierdził. - A ja bym wolał żeby za mnie mówiły moje dokonania aktorskie.

I mówią bo to przecież jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych.
 
Elżbieta Podolska 
 
 
Galeria Elżbieta Podolska 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zmieniony ( Czwartek, 06 Czerwiec 2013 05:36 )