Jolanta Żółkowska

Złoty Laur dla Joanny Żółkowskiej

koniecsezonu28

Na zakończenie sezonu Fundacja sceny na piętrze Tespis zaprosiła widzów na premierę spektaklu „Miłość i sex 50plus”. Przedstawienie z udziałem Jolanty Żółkowskiej i Sławomira Packa podbiło serca poznaniaków. Po burzy braw, wręczaniu kwiatów odbyła się jeszcze jedna miła uroczystość. Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na pietrze Tespis zaprosił na scenę Jolantę Żółkowską, by uroczyście wręczyć jej Złoty Laur.

To odznaczenie specjalne przyznawane przez Kapitułę Fundacji aktorom i twórcom, którzy zaprzyjaźniają się z jedną z najmniejszych scen wielkopolskich i gościli na niej co najmniej trzy razy.
Jolanta Żółkowska swoją przygodę rozpoczęła w 1993 roku, kiedy przyjechała do Poznania z Cezarym Morawskim, by zagrać w spektaklu „Bliski nieznajomy”. Rok później w grudniu 1994 roku wystąpiła w „Audiencji III” z Adamem Ferencym. Następnie trzy lata z rzędu 1998, 1999 i 2000 grała wraz z Piotrem Gollą (znakomity kompozytor, towarzyszył artystom podczas premiery na zakończenie sezonu) w przedstawieniu „Lifting”.

W nowym sezonie będzie kolejna okazja by jeszcze raz zobaczyć „Miłość i sex 50+” i laureatkę Złotego Lauru.

Brak możliwości komentowania