IX DNI ROMANA WILHELMIEGO

DNI WILHELMIEGO W OBIEKTYWIE MARKA KAMIŃSKIEGO

wilhelm113 listopada odbyły się IX Dniach Romana Wilhelmiego. Najpierw złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem, a potem odbył się spektakl „Miłość” według scenariusz i reżyserii Janusz Kukały. Jak widział to nasz fotoreporter Marek Kamiński? Zobaczcie sami

Kliknij TUTAJ

 

 

GONIEC SCENY NA PIĘTRZE TRAFIŁ DO CZYTELNIKÓW

dsc_0001aUkazał się 9 numer „Gońca sceny na piętrze” poświęcony IX Dniom Romana Wilhelmiego. Tym razem jego objętość jest bardzo pokaźna, bo to aż 32 strony. Wersja drukowana rozchodzi się błyskawicznie. Dla wszystki jednak mamy Gońca w wersji elektronicznej.

Kliknij TUTAJ

 

 

WERDYKT JURY KONKURSU LITERACKIEGO

Jury w składzie: przewodnicząca Krystyna Choińska- Mielniczuk, Krzysztof Styszyński, Juliusz Podolski oceniało nadesłane prace wielostopniowo. Najpierw były one kwalifikowane do czytania przez jurorów. Każdy z nich dostawał pracę do oceny. Pisał recenzję. Wystawiał własną punktację. Konkurs dla uczniów szkół był poświęcony do postaci Romana Wilhelmiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

LISTOPADOWE OBCHODY  I WIERSZE KS. TWARDOWSKIEGO

milosc3 listopada zapraszamy na zakończenie IX Dni Romana Wilhelmiego. W rocznicę śmierci wybitnego aktora złożymy kwiaty i zapalimy znicze pod jego obeliskiem. Następnie w Scenie na Piętrze będzie można obejrzeć spektakl poetycko-muzyczny na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego pt. „Miłość“. Wystąpią: Adam Woronowicz, Janusz Strobel. Scenariusz i reżyseria: Janusz Kukuła

CZYTAJ WIĘCEJ

 

MŁODZIEŻ DO PIÓR. UWAGA KONKURS

SONY DSC

Fundacja sceny na piętrze Tespis wraz z Kuratorium Oświaty w Poznaniu ogłosza konkurs literacki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całym województwie. Tematem jest Roman Wilhelmi i role.

Jak napisano w preambule Organizatorzy Konkursu oczekują interesujących prac prezentujących talent literacki, wzbogaconych analizą dorobku aktorskiego, refleksją nad formatem osobowości, pasji i kreatywności Aktora

CZYTAJ WIĘCEJ

NIESAMOWICI GOŚCIE NA URODZINACH WILHELMIEGO

Już po raz IX poznaniacy spotkali się podczas Dni Romana Wilhelmiego. Na zaproszenie Fundacja sceny na piętrze Tespis przyszli miłośnicy talentu aktora, jego przyjaciele, koledzy, rodzina, politycy, kierowcy zabytkowych pojazdów z Automobilklubu Wielkopolski, by upamiętnić tego znanego poznaniaka. W tym roku obchodzimy dwie rocznice związane z wybitnym aktorem: 80. jego urodzin (6 czerwca) i 25. Śmierci (3 listopada). Pod pomnikiem w czasie uroczystości wspominano aktora bardzo osobiście, przytaczając kolejne anegdoty z jego życia, wspominając najlepsze role.

CZYTAJ WIĘCEJ

PROGRAM CZERWCOWYCH OBCHODÓW

SONY DSC

Jak co roku już po raz IX spotkamy się w czerwcu i w listopadzie podczas obchodów Dni Romana Wilhelmiego. W tym roku będzie okazja szczególna, bo świętować będziemy 80. rocznicę urodzin Mistrza i 25-lecie Jego śmierci.

Komitet organizacyjny składający się z wybitnych osobistości Poznania i i członkowie Fundacji sceny na piętrze Tespis przygotowali program obchodów, w którym każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

CZYTAJ WIĘCEJ

PATRONI, KOMITET ORGANIZACYJNY I DARCZYŃCY

wilhelmiIX Dni Romana Wilhelmiego w Poznaniu  (5 czerwca – 3 listopada)
Patronat Honorowy nad bchodzami IX Dni Romana Wilhelmiego objęli:
Marszałek Wojewódtwa Wielkopolskiego Marek Woźniak
Starosta Poznański Jan Grabkowski
Prezydenta Miasta Poznania Zbigniew Jaśkowiak

CZYTAJ WIĘCEJ

MSZA ŚW. NA URODZINY

kosciol5 czerwca 2016 roku w Kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych odbyło się nabożeństwo w intencji Romana Wilhelmiego. Dokładnie w dniu jego 80. urodzin jego rodzina, przyjaciele, znajomi i miłośnicy talentu wybitnego aktora modlili się wspominając jego życie i karierę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak możliwości komentowania