VIII Dni Romana Wilhelmiego

GONIEC TEATRALNY

Ukgoniec 8azał się 8. Numer Gońca Teatralnego specjalnego wydawnictwa Fundacji sceny na piętrze Tespis z okazji Dni Romana Wilhelmiego.Można w nim przeczytać anegdoty z planu serialu „Kariera Nikodema Dyzmy“. Wraz z mapą pospacerować po Poznaniu szklakiem Wilhelmiego, przeczytać rozmowę z Krzysztofem Zaworskim, dla którego teatr jest wielką pasją i zapoznać się z działalnością Fundacji.
W programie Dni Romana Wilhelmiego kulminacyjnym punktem jest spotkanie pod pomnikiem a potem koncert. Przeczytajcie też o Grażynie Barszczewskiej, matce chrzestnej Sceny na Piętrze i koleżance z planu Wilhelmiego, która odbiera nagrodę dla aktorki 35-lecia naszej sceny.

Gońca Teatralnego możecie przeczytać klikając na link VIII_Dni_Wilhelmiego

 

PRZYJACIELE I FANI SPOTKALI SIĘ POD POMNIKIEM

pomnik 8To już tradycja. 3 listopada rodzina, przyjaciele i fani Romana Wilhelmiego spotykają się pod jego pomnikiem, by w rocznicę śmierci powspominać.

Zapalono znicze, złożono kwiaty. Wśród gości można było dostrzec Adama Wilhelmiego, brata aktora, Romana Kosmalę, artystę rzeźbiarza, twórcę pomnika, Andrzeja Tomczaka, znawcę kina polskiego i maratończyka. Byla też gwiazda tego wieczoru, Grażyna Barszczewska. Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis, przypominał swoje spotkania z mistrzem.  CZYTAJ WIĘCEJ

 

WIECZÓR PEŁEN WSPOMNIEŃ

barszczewska8Gościem specjalnym 8. Dni Romana Wilehmiego była Grażyna Barszczewska, znakomita aktorka, ale też matka chrzestna Sceny na Piętrze. Przyjechała by odebrać przznaną jej przez widzów nagrodę Invictus dla najlepszej aktorki 35-lecia Sceny na Piętrze.

Uroczystość odbyła się podczas koncertu Haliny Zimmermann, wokalistki, która znakomicie wprowadziła publicznosć w jesienne klimaty. Laudację na cześć laureatki wygłósił Andrzej Tomczak. CZYTAJ WIĘCEJ

Brak możliwości komentowania